9/11 a NWO

Velký bratr

Dopravní podnik chce monitorovat cestující v metru, prozradí je obličej i chování


Schválně si přečtěte tu diskuzi pod článkem. Jde tak akorát vidět, jak jsou někteří lidé ztraceni vlastní blbostí. Ano, jasně, dělají to jenom pro vaši bezpečnost :-)

Šéf společnosti Saab Czech Jindřich Špringl před několika dny prozradil, co všechno by mohl systém, který firma pro dopravní podnik v konsorciu s AŽD vyvíjí, umět.

"Naším cílem je rovněž zavést zde softwary na rozpoznání obličeje, aby bylo možné dohledat jednotlivé lidi. Když bude potřeba dohledat nějakého člověka, každý jedinec bude mít unikátní kód, který se bude dát dohledat: kudy procházel, kdy vstoupil, s kým se bavil," uvedl Špringl v rozhovoru pro server Aktuálně.

Mluvčí pražského dopravního podniku (DPP)  Ilona Vysoudilová tvrdí, že ve smlouvě sice "konkrétní dovednosti systému" uvedeny nejsou, neboť se teprve připravuje první fáze jeho realizace, nicméně dodává, že v závěrečné fázi "dodavatel může a je schopen dodat systém rozpoznávání obličejů". To potvrdila i marketingová ředitelka Saab Czech Romana Nešporová s tím, že zatím jsou dotazy na systém předčasné.

Saab Czech i DPP svorně tvrdí, že systém bude odpovídat právním předpisům a bude konzultován s příslušnými úřady, nicméně mluvčí ÚOOÚ Hana Štěpánková již nyní konstatovala, že "už úvahy DPP o zavedení podobného systému ukazují na naprosté pohrdání základním lidským právem na ochranu soukromého života".

„Ono sofistikované monitorování rozpoznávající tváře a vyhodnocující mimiku atd. zatím instalováno není. Což je dobře, protože by byl evidentně porušen zákon o ochraně osobních údajů. Nicméně jsem konsternován, překvapuje mě, ba až děsí lehkost, s jakou snad někdo předpokládá, že lze takto monitorovat každého člověka a fakticky tak brutálně útočí na svobodu každého jednotlivce, na jeho základní právo. V takových případech musí náš Úřad velmi nekompromisně zasahovat, a také, bude-li třeba, zasahovat bude,“ doplnil šéf ÚOOÚ Igor Němec.

http://www.novinky.cz/domaci/231372-dopravni-podnik-chce-monitorovat-cestujici-v-metru-prozradi-je-oblicej-i-chovani.html

Žádné komentáře