9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

Šéf ISI oficiálně požádala USA, aby zastavily útoky dronů v Pákistánu

Útoky dronů v Pákistánu: Bush 50, Obama 200.

Po letech líbání nohou Pákistán konečně požádal Spojené státy, aby zastavili útoky bezpilotních letounů v kmenových oblastech, řekly diplomatické zdroje.

Ačkoliv útoky dronů začaly v roce 2004, oficiální žádost o zastavení útoků byla podána tento měsíc, když šéf ISI plk-gen Shuja Pasha navštivil Washington.

Podle diplomatických zdorjů, řekl pan Pasha jednacímu řediteli CIA Michaelu J. Morellovi, že se útoky staly hlavním zdrojem ponížení Pákistánské vlády, která byla obviňována za to, že nedokáže zastavit zahraniční síly od zabíjení vlastních občanů.

Před tím Páksitán veřejně protestoval proti útokům, ale nikdy USA nepožádal, aby je zastavily, ačkoliv si Pákistánští lídři často stěžovali, že drony zabíjí spoustu nevinných lidí.

Pákistánci říkají, že od 18.června 2004, když CIA začala provádět útoky, bezpilotní letouny zabili více jak 2500 lidí, většinou civilisty. Americká špionážní agentura provedla od roku 2004 skoro 250 útoků.

50 útoků pocházelo z Bushovy administrace, více jak 200 z doby, kdy úřad převzal Barrack Obama.

Americká vláda nicméně odmítá taková tvrzení jako nesprávná, trvá na tom, že drony jsou neuvěřitelně přesné. "Nebyla tam jediná vedlejší ztráta na životech od minulého roku", řekl nedávno Obamův poradce pro boj s terorismem John Brennan.

To ale nabralo v pátek nečekaný zvrat, když bývalý šéf Americké rozvědky Dennis Blair řekl, že USA by měly zastavit své útoky dronů v Pákistánu. Podle něj bezpilotní operace CIA mířené na Al-Kájdu poškozuje Americko-Pákistánské vztahy.

Nejvyšší poradce Bílého domu pro Pákistán a Afghanistán, poručík-generál (ve výslužbě) Douglas Lute takový argument odmítl. Mluvil na stejném foru jak pan Blair v Aspenu v Coloradu, pan Lute řekl, že je čas držet Americké akce proti teroristům v Pákistánu, i když to štve Pákistánskou vládu.

Pákistánský ambasador Husain Haqqani stejnému publiku na Aspen Security Forum řekl, že jeho vláda tlačí na snížení, protože začínají ničit podporu veřejnosti.


http://uruknet.info/?p=m80105&hd=&size=1&l=e
Žádné komentáře