9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

Panetta oznámil útok na Irácké šíitské milice


Obamův nový ministr obrany Leon Panetta řekl Americkým vojákům v Iráku, že se USA plánují zaměřit na tři šíitské militantské skupiny v zemi. Přímo obvinil Irán z vyzbrojování a motivování milicí.


Jsme velmi znepokojeni ohledně Iránu a zbraní, které poskytuje extrémistům tady v Iráku." řekl Panetta vojákům v Baghdádu. “V červnu jsme díky těmto útokům ztratili hodně Američanů. A nemůžeme jen tak stát a nechat to pokračovat."

Panetta řekl, že Pentagon brzy bude proti milicím jednat. "Zadruhé, musíme být schopni jít proti těmto hrozbám a to děláme." řekl.

Generál Lloyd Austin, šéf Amerických složek v Iráku, nekomentoval, co specifické akce mohou být, oznámila dnes Reuters. “Myslím, že ministr poukazoval, že je potřeba k ochraně udělat nezbytné a to může být hromada věcí...takže to tak necháme." řekl Austin.

V útocích na Americké okupační síly mají být zapojeny tři různé Irácké milice. Úředníci ukazují na brigády Hezbollahu, ti jsou údajně podporování Iránem a trénováni Iránskou elitní revoluční gardou a ve vlastním zvláštním operační křídle, Quds Force.

Pentagon si myslí, že Brigády Hezbollahu byly vytvořeny původním Libanonským Hezbollahem. Byly vytvořeny jak odpověď na Izraelskou invazi a okupaci jihozápadního Libanonu v roce 1982 a říkali, že odolají “jakékoliv imerialistické síle v Libanonu."

V roce 2008  se USA speciálně zaměřovaly na Brigády Hezbollahu, Armádu spravedlivých a Armádu Mahdi. Skupiny odporují okupaci Iráku a slibují útoky na zahraniční vojáky.

Útoky se stupňovaly v březnu poté, co Obama ustoupil od předvolebního slibu, že okupaci ukončí. Okolo 46 tisíc vojáků v Iráku zůstalo a ti mají podle dohody mezi Washingtonem a Baghdádem odejít 31.prosince.

V květnu v Baghdádu protestovalo 75 tisíc Iráčanů proti pokračování Americké okupace. Protest byl organizován den poté, co tehdejší ministr obrany Robert Gates řekl, že Američtí vojáci zůstanou v zemi ještě léta.

Panetta řekl vojákům, že USA vtrhly do Iráku kvůli útokům z 11.září 2001. "Důvodem, proč jste tu je to, že 11.září byly USA napadeny a 3 tisíce nevinných lidských bytostí bylo zabito kvůli Al-Kájdě." řekl Panetta. “A jako důsledek proti nim bojujeme."

Bush a neokonzervativci tlačili falešná tvrzení, že Saddám Hussajn Al-Kájdě povolil v Iráku operovat. V roce 2007, Pentagon přiznal, že Douglas Feith a neokonzervativci si vymysleli spojení Hussajna a Al-Kájdou a využili to jako propagandu k protlačení invaze do země.

http://www.prisonplanet.com/panetta-announces-u-s-plan-to-attack-iraqi-shi%E2%80%99ite-militias.html

Žádné komentáře