9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

OSN odsuzuje letecký útok na Jemenskou nemocnici


OSN odsoudila smrtící letecké útoky Jemenského režimu na nemocnici v jižním Jemenu, kde vládní složky zesílily útoky podporované Americkými letadly proti ozbrojeným skupinám. Jemenský režim tvrdí, že rozjel útoky proti militantům Al-Kájdy na jihu.


OSN odsoudila poslední útok na nemocnici Al-Razi v Abyan na jihu Jemenu, kde zemřelo minimálně 7 civilistů.

"Útočení na civilisty a překážení humanitární pomoci vážně porušuje Mezinárodní humanitrání právo." citoval Associated Press prohlášení OSN.

Pozemní a letecká ofenziva začala ve středu v provinci Abyan na jihu země, kde ozbrojené skupiny převzali kontrolu nad hlavním městem provincie a kde začátkem roku obklíčili města.

Zdravotní úředník v Abyanu, který se stal ohniskem krutosti mezi vládními složkami podporovanými USA a údajnými militanty spojenými s Al-Kájdou, řekl, že během středečního útoku na nemocnici Al-Razi byla zabita 14ti letá dívka.

Podle svědků to byl druhý útok na tu stejnou nemocnici v městě Jaar za posledních 48 hodin, dodali, že středeční letecké útoky na Jaar se také zaměřily na střední školu, hotel, rezidenční budovy a policejní stanici, blízko oblastí, kde podle se podle armády ukrývají miltanti.

Podle nemocnice letecké útoky v oblasti zranily minimálně 20 civilistů, z toho několik vážně.

http://www.presstv.ir/detail/198049.html
Žádné komentáře