9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

Odtajněné dokumenty ukazují, jak chtělo britské ministetsvo zahraničí prodat do médií invazi do Iráku

Podle odtajněného dokumentu napsaném před setkáním Tonyho Blaira a George Bushe v Camp David, Britské ministerstvo zahraničí plánovalo možnost napadení Iráku bez schválení OSN 6 měsíců před invazí.

Dokument napsaný Johnem Williamsem, tiskovým poradcem ministra zahraničí Jacka Strawa, píše o změkčení médií, včetně "kritiků jako je Guardian". V odstavci "Bez cesty přes OSN" Williams napsal: "Náš argument by měl být silný a vykonán s přesností - Irák je ojediněle nebezpečný."

Jeho poznámka se jménem Iraq Media Strategy (Irácká mediální strategie) je datována na 4.září 2002, kdy se vláda snažila získat podporu vojenskéhé zásahu OSN a když Lord Goldsmith, generální prokurátor radil, že jisté schválení OSN je potřeba.

O tři dny později, Williams napsal vlastní náčrt proslulého dokumentu o Iráckých zbraních hormadného ničení. The Chilcot inquiry napsal tento týden, že ho požádal, aby poskytl psaný důkaz o jeho roli.

V poznámce, náčrty plánu podle něj v té době neměly "zabijácky fakt", který by "dokázal", že "Sadám Husajn musí být sesazen hned nebo že zbraně budou použity proti nám." Když Blair uváděl dokumenty o tři týdny později v parlamentu řekl, že rozvědka to "ustanovila mimo pochybnosti" o ZHN v Iráku.

Williams napsal: "Náš cíl není argumentační tazetel nebo volitelný publicista, ale lidé, pro které jsou ministerské rozhovory jako hučení auta nebo rádio v kuchyni. Musíme zvážit Radio 5. Ačkoliv programy velkého Radia 4 musí být provedeny, nesmíme je nechat být soudci a porotou."

Dodal: "Posluchači v dopravní zácpě pochopí, že zpravodajství je částečné, nebezpečené obstarat a limitované v tom, co je bezpečné pro veřejnost. Jestli je plán souzen těmito lidmi, tak je to lepší než standarty Guardianu".

Pokračuje: "Humanitární argument musí být udělán více hlasitěji a neustále. Záznam je hrozný...a není to něco, co kritici jako Guardian projdou bez komentáře."

Řekl, že mediální strategie potřebuje "napravit jeden obrázek brutality v hlavách veřejnosti". Pokračuje: "Možná napíšeme státní radě, třetím stranám a některým editorům o dalším materiálu, který nesmí být publikován před, ani po rozjetí cílů."

Williamsův dokument byl vydán na základě Zákona ke svobodném přístupu k informacím. On sám říká, že byl požádán o předložení Irácké mediální strategie náměstkem ministra Sirem Michaelem Jayem, aby "pokryl všechny okolnosti". Jay je jako většina vyšších britských diplomatů nejlepší právník ve FCO, kteří byli opozicí invaze do Iráku bez schválení OSN.

www.guardian.co.uk/world/2010/dec/10/memo-2002-iraq-invasion-media
http://uruknet.info/?p=m72741&hd=&size=1&l=e

Bushův tým chtěl válku v Iráku hned


Žádné komentáře