9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

Obama rozšiřuje válku v Somálsku

Zpráva magazínu Nation popisuje Americké zapojení v Somálsku.

USA vedené CIA rozšiřují válku v Somálsku, píše magazín Nation.

"Přítomnost CIA v Mogadišu je součástí washingtonského proti-teroristického záměru v Somálsku, který zahrnuje cílené útoky jednotek Amerických zvláštních operací, útoky dronů a rozšířené sledovací operace." napsal Jeremy Scahill, reportér magazínu pro národní bezpečnost.

Podle dobře spojených somálských zdrojů je CIA neochotna jednat přímo se Somálksými politickými lídry, na které se američtí představitelé dívají jako na zkorumpované a nedůvěryhodné. Místo toho říká Scahill, že USA mají agenty somálské tajné služby na své výplatní pásce. Dokonce i prezident Sharif Sheihk Ahmed není plně seznámen s válečnými plány.

CIA operuje ze zděného domu na rohu mezinárodního letiště Adden Adde v Mogadišu a je chráněna strážnými věžemi s gardou somálské vlády. A co víc, CIA také vede tajnou podzemní věznici v přízemí ředitelství Somálské národní bezpečnostní agentury, kde jsou podobné podmínky jako na neslavném Guantanámu, které prezident Obama sliboval zavřít.

Místo letiště bylo dokončeno před čtyřmi měsíci a symbolizuje novou tvář rozšířené války Obamoveho režimu proti Al-Shabab a dalším islamistickým militantním skupinám v Somálsku, které jsou spojeny s Al-Kájdou.

Typické pro americkou násilnickou taktiku, podezřelí z Keni a z jiných míst byli ilegálně zatčeni a převezeni do Mogadišu. Bývalí vězni "popisují (přeplněné, malé) cely jako (zamořené štenicemi), bez oken a s těžkým vzduchem, vlhké a nechutné. Vězni...nemůžou ven (a) spousta z nich má vyrážky...." Věznice se datuje minimálně k režimu vojenského diktátora Siada Barrehi, který vládl od roku 1969 do roku 1991 a už tehdy byla popisována jako "díra".

Jeden vězeň chycený v Keni a převezený do Somálska řekl: "Byl jsem tu jeden rok a sedm měsíců. Byl jsem vyslýchán tolikrát...somálskými muži a bílými muži. Každý den se objevovaly nové tváře, ale na mě nic neměli. Nikdy jsem neviděl právníka...není zde žádný soud nebo tribunál." Bílý můži jsou údajně agenti Americkch a Francouzských tajných služeb.

Human Rights Watch a Reprieve zdokumentovali, že keňské bezpečnostní síly "ulehčili skóre zadržených USA a dalších vlád, to zahrnuje 85 držených v Somálsku jen v roce 2007." napsal Scahill.

Saleh Ali Saleh Nabhan, lídr Al-Kájdy ve východní Africe a keňan byl zabit v první cílené operaci v Somálsku povolené prezidentem Obamou, několik měsíců poté muž, který měl být jeden z Nabhanových pomocníků byl vydán do Mogadišu.

V rozhovoru pro magazín v Mogadišu Abdulkadir Moallin Noor, ministr zahraničí potvrdil, že Američtí agenti "pracují s informacemi" a "dávají jim výcvik". Volal po více Amerických proti-teroristických akcí , kdyby náhodou "teroristé převzali zemi."

Během přísahy, aby se stal šéfem Amerického velitelství pro zvláštní operace řekl Vice Admiral William McRaven, že se USA "hodně dívají" na Somálsko a že budou muset "zvýšit využítí dronů, stejně jako pozemní informace, monitorování a průzkumné operace." Americké akce zdá se obcházejí prezidenta, který není plně informován, oznámil magazín.

Týden po útoku dronu proti členům Shababu blízko Kismayo 23.června 300 mil od hlavního města, řekl John Brennan, poradce prezidenta pro terorismus: "Z území, které ovláda v Somálsku Al Shabab pokračuje volání po útocích proti Spojeným státům. Nemůžeme a ani nedovolíme ohrozit naše gardy. Budeme pokračovat v bušení do Al-Kájdy a jejích skupin."

Autor Scahill uvádí, že Pentagon zvyšuje svou podporu, a vyzbrojení proti-teroristických operací ne-somálských afrických vojenských složek. Nový zákon o utrácení za obranu povolí více jak 75 milionů dolarů Americké pomoci na boj se Shababem a Al-Kájdou v Somálsku. Balík "dramaticky" zvýší Americké vyzbrojování a financování složek AMISOM (Africká unie), zvláště z Ugandy a Burundi, stejně tak armády Djibouti, Keni a Etiopie.

Složky AMISOM "neprovádí své mise s chirurgickou přesností." napsal Scahill. Místo toho v posledních měsících vedli "bezcitnou kampaň nerozlišujícího odstřelu oblastí Shababu, některé z nich jsou hodně obývané civilisty."

Podle vyššího úředníka somálské tajné služby, který pracuje přímo s americkými agenty, operace vedená CIA v Mogadišu přinesla pár skutečných zisků. Ani USA nebo somálské složky "nebyly schopny provést jedinou úspěšnou cílenou operaci v oblasti Shababu v hlavním městě." píše Scahill.

Francis Boyle, uznávaná autorita mezinárodního práva na univerzitě v Illinois v Champaign říká, že "USA jen využívají Shabab jako výmluvu k ukradení somálského plynu. Před válkou prezidenta Bushe st. v Perském zálivu bylo Somálsko rozděleno mezi čtyři Americké ropné společnosti. Pak vtrhl Bush st. pod záminkou krmení chudých hladovějících somálců...somálci ale bojovali a vytlačili nás...Takže teď se snažíme jít zpět. Všiměte si, jak stupňují propagandu o hladovějících černých lidech v Somálsku, jak kdyby jsme se o ně někdy starali. Staráme se jen o kráděž jejich ropy. Shabab a hladomor jsou jen záminky a výmluvy."

Rozšíření války v Somálsku, v Americe velmi neoznamované, značí šestou zemi na středním východě - po Afghanistánu, Iráku, Pákistánu, Libyi a Jemenu - ve které je zapojen režim vítěze Nobelovy ceny míru Obamy. Někoho by zajímalo, do kolika dalších zemí pan Obama (dříve placený CIA) musí vtrhnout, aby vyhrál další Nobelovu cenu míru?
http://uruknet.info/?p=m80934&hd=&size=1&l=e
Žádné komentáře