9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

Irák potvrzuje růst útoků, za dva měsíce mají přes 500 obětí


Bezpečnostní situace v Iráku se v posledních měsících zhoršuje, což potvrzují statistiky o počtech Iráčanů, kteří se stali oběťmi atentátů. Nejkrvavějším měsícem letošního roku byl červen, kdy v Iráku zahynulo 271 iráckých vojáků, policistů a civilistů. Trend potvrdila červencová čísla zveřejněná v pondělí. Zahynulo 259 lidí.

Oběťmi útoků se v červenci stalo 159 civilistů, 56 policistů a 44 vojáků. Dalších 453 lidí bylo zraněno. Zprávu o počtech obětí společně vytvořila irácká ministerstva zdravotnictví, obrany a vnitra. Čísla jsou nejvyšší od loňského září. Většinu obětí způsobily exploze pum umístěných v automobilech.

Na špatnou bezpečnostní situaci v Iráku v sobotu upozornil i americký zvláštní generální inspektor pro obnovu Iráku Stuart Bowen. Ve zprávě určené poslancům Kongresu a prezidentu Baracku Obamovi Bowen napsal, že "Irák zůstává mimořádně nebezpečným místem... je méně bezpečný než před dvanácti měsíci."

Podle Bowena v červnu přišlo v Iráku o život 15 amerických vojáků, což je nejhorší měsíční bilance za poslední dva roky.

Bowen poukázal na zesílení raketových útoků na opevněnou "zelenou zónu" v Bagdádu, v níž jsou vládní budovy a velvyslanectví, a na neustálé pokusy zavraždit irácké politické vůdce, soudce a příslušníky bezpečnostních sil.

Útoky zesilují v roce, kdy mají z Iráku odejít poslední americké jednotky.

Jedná se i o možnosti, že by v Iráku zůstaly déle, Bagdád však o to musí požádat. Bílý dům již naznačil, že by v Iráku mohlo zůstat deset tisíc vojáků i po novém roce.

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/240581-irak-potvrzuje-rust-utoku-za-dva-mesice-maji-pres-500-obeti.html
Žádné komentáře