9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

Diplomat: Nepokoje v Británii jsou stejné jako v Sýrii


Syrský velvyslanec při OSN ve středu odmítl evropskou kritiku pokračujících vládních represí v této blízkovýchodní zemi. Protesty v Sýrii přirovnal k nynějším pouličním střetům ve Velké Británii. Podle britského vyslance při OSN je přirovnání absurdní.

"Je velmi poučné slyšet, jak premiér Anglie používá termín gangy, když popisuje výtržnosti a výtržníky v Anglii," řekl syrský velvyslanec při OSN Bašár Džaafarí. "Nám stejný termín pro ozbrojené skupiny a teroristické skupiny v mé zemi používat nedovolují. To je pokrytectví. To je agrese...Londýn, Birmingham, Bristol jsou jen jedním procentem toho, co se děje v některých odlehlých částech mojí země," podotkl.

Zástupce britského ambasadora při OSN Philip Parham to okamžitě odmítl jako "absurdní přirovnání". Britská vláda chce pořádek v ulicích obnovit odpovídajícími prostředky a v souladu se zákonem, zatímco v Sýrii jsou zabíjeny tisíce civilistů, dodal. V průběhu povstání proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada bylo podle Parhama dosud zabito zhruba 2000 civilistů, z nichž většina byla neozbrojená.

Oba diplomaté s novináři hovořili poté, co Parham a zástupci dalších tří evropských členů 15členné Rady bezpečnosti OSN - Francie, Německa a Portugalska - varovali, že mezinárodní organizace by mohla zpřísnit své sankce vůči Sýrii, pokud budou krvavé zákroky provládních sil proti demonstrantům pokračovat. Rusko Damašek vyzvalo, aby co nejdříve zahájil slíbené reformy.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/132592-diplomat-nepokoje-v-britanii-jsou-stejne-jako-v-syrii/
Žádné komentáře