9/11 a NWO

Okupace, války, zemětřesení

CIA cvičí v Afghánistánu zvláštní tajné jednotky


V říjnu oznámil Wall Street Journal, že CIA převezme v Jemenu elitní Zvláštní jednotky. A právě tohle je nová strategie boje proti teroru. A právě proto Obama posadil na post šéfa CIA generál Petrausea, aby zmilitarizoval CIA.

Polovojenské jednotky jsou soustřeďovány zejména na afghánském jihu a východě, kde především sbírají informace a útočí na Tálibán, ale i al-Káidu.

Skupina v provincii Kandahár má asi 400 členů, a ačkoliv je připravována zejména pro situace po stažení amerických vojáků, nasazována bývá už nyní. Její příslušníky, kteří jsou cvičeni i v přímých soubojích muže proti muži, na místo určení dopravují americké helikoptéry Black Hawk a za svoji práci si vysloužili už děkovný dopis od prezidenta Hámida Karzáího, napsal Independent.

Zdroje z Tálibánu britskému deníku potvrdily, že se nejvíce obávají právě kandahárské jednotky. List zároveň upozornil, že se na její hlavu již snesla obvinění z porušování lidských práv, což vzbuzuje otázky o její roli po odchodu Američanů ze země. „Tyto síly pracují v nejvyšší tajnosti a nikomu v zemi se nezodpovídají, což je vážný problém,“ řekla Rachel Reidová z nadace Open Society miliardáře George Sorose.

Independent získal informace od tří bývalých členů jednotek, kteří si spolu s 38 dalšími lidmi ve věznici u Kábulu odpykávají trest za předloňské zabití policejního velitele.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/239501-cia-cvici-v-afghanistanu-zvlastni-tajne-jednotky.html

Žádné komentáře