9/11 a NWO

Kontrola zbraní, drogy, Mexiko

V mexickém městě dali ze strachu výpověď všichni policisté


Ve městě Ascension v severomexickém státě Chihuahua podalo všech 20 tamních policistů výpověď ze strachu před drogovými kartely. Oznámila to v pátek agentura AP s odvoláním na mexické úřady.

Strážci zákona ve městě se 13 000 obyvateli odevzdali své odznaky a zbraně poté, co byli v úterý zavražděni tři jejich kolegové. Aby zajistil bezpečnost města, které leží nedaleko hranic se Spojenými státy, požádal starosta o vyslání státních a federálních jednotek.

Mexický prezident Felipe Calderón vyhlásil po nástupu do úřadu v roce 2006 válku drogovým kartelům, bezpečnostní situaci v zemi se mu ale stabilizovat nepodařilo. Kartely bojují mezi sebou o nejlukrativnější pašerácké stezky do USA i proti policistům a vojákům, kteří se snaží jejich činnosti bránit. Za posledních pět let bylo v souvislosti s drogovým násilím zabito na 40 000 lidí.

Mexické ministerstvo obrany ve čtvrtek oznámilo, že při devatenáctidenním zátahu proti drogovému gangu Zetas v severním Mexiku bylo zabito 30 jeho členů a jeden voják. Téměř 200 lidí bylo zatčeno.

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/240977-v-mexickem-meste-dali-ze-strachu-vypoved-vsichni-policiste.html

 

Žádné komentáře