9/11 a NWO

Falešné události

USA obvinily Írán ze spolupráce s Al-Káidou, zavedly sankce


Spojené státy dnes obvinily Írán, že uzavřel "tajný obchod" s odnoží teroristické sítě Al-Káida, která zajišťuje finance a bojovníky pro akce v Afghánistánu a Pákistánu. Ministerstvo financí USA označilo šest členů této buňky za teroristy a uvalilo na ně sankce. Írán je podle ministerstva "kritický tranzitní bod" pro přepravu peněz a teroristů do obou asijských zemí.

"Toto spojení slouží jako základní tepna, přes níž Al-Káida posílá peníze a bojovníky z Blízkého východu do jižní Asie," uvedlo ministerstvo v prohlášení. Skupina řízená Ezeddínem Abdal Azízem Chalílem údajně operuje s požehnáním oficiálních míst v Íránu a odesílá finance získané v arabském světě vůdcům Al-Káidy v Pákistánu. Chalíl podle amerického tvrzení působí v Íránu už šest let.

Sankce jsou dále namířeny proti Atijáhu Abdal Rahmánovi, který je vyslancem Al-Káidy v Íránu a býval velitelem povstaleckých jednotek v pákistánských kmenových územích. S povolením íránských úřadů smí volně cestovat do zahraničí.

Osoby, jež jsou vystaveny sankcím, budou mít zablokovaný majetek ve Spojených státech a žádná americká společnost s nimi nesmí obchodovat.

Dokument ministerstva financí z podpory terorismu neobviňuje žádného íránského činitele. Všech šest mužů vystavených sankcím je napojeno na Al-Káidu jako plánovači útoků, logističtí pomocníci a sponzoři.

Podle agentury AP bylo prohlášení ministerstva financí vydáno bez ohledu na jisté rozpory v americké špionážní komunitě ohledně rozsahu přímých styků mezi íránskou vládou a Al-Káidou. Většina analytiků zastává nicméně názor, že tyto styky, jakkoli jsou neprůhledné, přinejmenším částečně existují.

http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/usa-obvinily-iran-ze-spoluprace-s-al-kaidou-zavedly-sankce/668430
Žádné komentáře