9/11 a NWO

Falešné události

USA: Díky smrti Usámy bin Ládina je Al-Káida na pokraji kolapsu

Ano - je totiž čas na novou vlnu teroru.

Islamistická teroristická organizace Al-Káida je podle amerických činitelů na pokraji kolapsu. Může za to nedávno zabití jejího předáka Usámy bin Ládina i sedm let útoků bezpilotních letounů Spojených států proti jejím velitelům. Napsal to deník The Washington Post.

Tento názor podle něj sdílí Ústřední zpravodajská služba (CIA) i další agentury. Na definitivní zničení teroristické sítě zodpovědné za útoky proti USA z 11. září 2001, která má nyní hlavní sídlo v Pákistánu, podle nich stačí relativně malé množství úderů.

Al-Káida by se přesto podle amerických úřadů ještě mohla zotavit. Ani její ústup ze scény by ale neznamenal konec hrozby teroristických útoků vůči Spojeným státům. V současnosti z tohoto hlediska představuje největší riziko jemenská odnož teroristické organizace. Američané ji považují za větší nebezpečí než původní Al-Káidu.

Prezident země Barack Obama proto neustále rozšiřuje tajnou americkou kampaň proti jemenským teroristům. Schválil především stavbu tajného letiště v Perském zálivu pro bezpilotní letadla CIA. Nedávný neúspěšný letecký zásah proti šéfovi jemenské organizace Anwaru Awlakimu ale podle The Washington Postu podtrhl skutečnost, že boj proti teroristům nadále není jednoduchý.

Nový ministr obrany Leon Panetta během nedávné návštěvy Afghánistánu uvedl, že USA jsou blízko strategické porážky této teroristické organizace.

http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-52410250-usa-diky-smrti-usamy-bin-ladina-je-al-kaida-na-pokraji-kolapsu?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed
Žádné komentáře