9/11 a NWO

Falešné události

Pákistánský Táliban přepadl vojenskou základnu


Bojovníci pákistánského Tálibánu přepadli v neděli v noci vojenskou základnu v Karáčí. Ani po devíti hodinách bojů neustávaly střelba a exploze. Nejméně 11 vojáků zemřelo. Útočníci zadrželi několik rukojmí včetně příslušníka čínské armády a zničili množství letadel za milióny dolarů.

„Je to pomsta za mučednictví Usámy bin Ládina. Je to důkaz, že jsme stále jednotní a mocní,“ oznámil mluvčí pákistánské odnože Tálibánu Ehsanulláh Ehsan agentuře Reuters. Dodal, že útočníci mají dost jídla a munice, aby „bojovali a přežili tři dny“.

Tálibové vzali nejprve v neděli v noci útokem trojici hangárů s letadly na letecké a námořní základně Mehran. Několik vojenských letadel bylo zničeno střelami z granátometů, mezi nimi i nejméně dvě protiponorková letadla americké výroby P-3C Orion v ceně několika miliónů dolarů. Následovala bezhlavá střelba po všem živém na základně.

Protiútok jednotek námořnictva na sebe nedal dlouho čekat a na základnu rovněž brzy proudily posily. „Zatlačili jsme je do jedné budovy a pokračujeme v akci s cílem útočníky zajmout nebo zabít,“ oznámil posléze ministr vnitra Rahmán Málik.

Přesto se ještě v pondělí ráno bojovalo, základnou otřásaly výbuchy a nad ní létaly vrtulníky.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/234116-talibove-v-pakistanu-prepadli-zakladnu-znicili-letadla-za-miliony-dolaru.html

 

Žádné komentáře