9/11 a NWO

Falešné události

Pákistán měl zprávy o bin Ládinovi už před čtyřmi lety

Pákistán si za svým stojí, spojenci USA ale evidentně ne.

Afghánská rozvědka upozornila Pákistán už před čtyřmi lety, že Usáma bin Ládin se může skrývat v Mansehru, 20 km od Abbottábádu, kde ho nakonec Američané dopadli. Islámábád však informaci zamítl. Televizi CBS to řekl exšéf afghánské tajné služby Amrulláh Saleh.

„Pákistán je zdrojem amerických obav,“ obvinil Saleh jeho vládu. „Berou od vás peníze a nespolupracují. To oni vytvořili Tálibán a jsou číslem jedna v šíření jaderných zbraní,“ dodal. Podle sondy společnosti ICOS vítají smrt bin Ládina dvě třetiny Afghánců.

Bin Ládin udržoval v úkrytu v Abbottábádu čilé styky s vysokými činiteli al-Kajdá a Tálibánu, a dokonce přijímal i některé sponzory ze Saúdské Arábie a zemí Perského zálivu. Časopisu Newsweek to řekl nejmenovaný tálibánský velitel, člen rady starších v pákistánském Pešáváru, jež řídí boje ve východním Afghánistánu.

Podle jeho slov jeho nejlepší přítel bin Ládin byl před smrtí dobře informován o součinnosti al-Kajdá s táliby. Po osobním setkání v úkrytu ho popsal jako fyzicky a duševně fit. „Vypadal ale unaveně a určitě se obával o svou bezpečnost a finance,“ řekl.

Peníze potřeboval, ale kvůli riziku prozrazení osobní setkání se sponzory omezoval. Podle tálibánského velitele bin Ládin řekl, že Abbottábád si vybral proto, že to nebude nikdo očekávat. Obával se však pákistánské tajné služby ISI.

Přesto byl podle tálibánce nucen se víc angažovat v řízení, protože řada jeho vyšších zástupců byla zabita. Během porad v jeho domě prý vždy seděli v místnosti dva neznámí muži, kteří nepronesli ani slovo.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/233569-pakistan-mel-zpravy-o-bin-ladinovi-uz-pred-ctyrmi-lety.html
Žádné komentáře