9/11 a NWO

Svědectví Terryho Nicholse

 1. Jsem v tuto dobu vězněn ve věznici s maximální ostrahou ve Florence v Coloradu.Mé vězeňské číslo je 08157-031.
 2. Na začátek vás chci obeznámit s mým rozsudkem a trestuhodností ve věci asistování Timothy McVeighovi. Jsem také připraven identifikovat další zúčastněné lidi v bombovém útoku na budovu Alfreda P.Murraha v Oklahomě 19.dubna 1995.Dělám to za účelem uzavření, nejen pro mě,ale i pro ty,co útok přežili a hlavně pro pozůstalé obětí útoku. Tak úspěšný jsem v tom nicméně zatím nebyl.
 3. Např.3.září 2004 jsem psal dopis generálnímu prokurátorovi Johnu Ashcroftovi.Mým cílem napsat prokurátorovi dopis bylo přivést další zúčastněné lidi v bombovém útoku v Oklahomě spravedlnosti.Byl jsem připraven plně spolupracovat s ministerstvem spravedlnosti v dosažení tohoto cíle.Nikdy mi na dopis nedošla odpověď jak od prokurátora,tak ani i od ministerstva spravedlnosti.
 4. Po odeslání toho dopisu generálnímu prokurátorovi, jsem se snažil promluvit o bombovém útoku v Oklahomě, ale byl jsem rozrušen snahou FBI, Federálního úřadu pro vězně i ministerstvem spravedlnosti.Federální úřad pro vězně a ministerstvo mi totiž zakázalo jakýkoliv kontakt s médii.
 5. Měl jsem možnost se setkat s kongresmanem Danou Rohrbacherem. Doufal jsem,že to povede k nezávislému,hlubšímu prozkoumání a znovuotevření vyšetřování bombového útoku v Oklahomě,včetně toho,co si já si myslím,odhalení skrytých rolí federálních agentur v celé věci.Bohužel, to se nestalo.Nestalo se tak,protože mi nebylo umožněno mluvit s kongresmanem otevřeně a upřímně, i přes moje námitky, byl během rozhovoru přítomen agent FBI.
 6. Následně jsem obdržel dopis od kongresmana Rohrbachera na sjednání další schůzky, jako důvod uvedl “Rozhovor o spojení mezi Filipínami a bombovým útokem v Oklahomě“. I když nic nevím o Filipínském spojení, odmítl jsem se s kongresmanem Rohrbacherem podruhé setkat.Pravá kopie žádosti kongresmana je přiložena i s mou odpovědí jako důkaz A.
 7. V prosinci 2006, kongresman zveřejnil výsledky jeho dvouletého vyšetřování bombového útoku v Oklahomě.Poznamenal,že důležitá otázka v případu zůstala nezodpovězená, protože Ministerstvo spravedlnosti odmítlo v jeho vyšetřování spolupracovat. V rozhovoru pro média pak řekl, že na základě jejího vyšetřování si osobně myslí,že další zúčastnění unikli zadržení a trestu.Měl pravdu okolo „Dalších neznámých“.
 8. V tomhle prohlášení nemůžu mluvit o všech informacích okolo bombového útoku v Oklahomě a dalších neznámých.Ale velmi důležitá část tohoto teroristického činu byla skryta před americkými občany–zvláště identity “dalších neznámých“,kteří spolupracovali s Timothy McVeighem.Byli i další neznámí,kteří asistovali McVeighovi a jejich identita je neznámá i pro mě,ale jsou dvě osoby,o kterých si myslím, že byli spolupachatelé a právě jejich jména se dozvíte v tomhle prohlášení.
 9. Jeden se choval jako vládní provokatér. Druhý byl vysoce postavený činitel federální vlády. Myslím si, že oba muži jsou teď chráněni federální vládou, a utíkají od zodpovědnosti za ztracené životy v Oklahomě.Mohu vám říct, co vím o bombovém útoku v Oklahomě plně doufám v čestné a nestranné vyšetřování této události.
 10. V prosinci 1992 mi Timothy McVeigh řekl, že když sloužil v armádě, byl povolán k provádění tajných misí. McVeigh mi neřekl kým, ani důvod jeho mise,ale řekl mi,že začíná rozvíjet kontakty se “sítí“ lidí a že nebude pro misi nic podnikat,dokud ho kontakt nenavštíví.McVeigh řekl,že by chtěl navázat první kontakt “Down South“.
 11. Jeho první kontakt přišel o měsíc později na Floridě. To byl Roger Moore;dealer zbraní,který žil v Royalu v Arkansasu s jeho přítelkyní a společnicí Karen Andersonovou.McVeigh potkal Moora na přehlídce zbraní v Ft.Lauderdale v únoru 1993.
 12. 1.října 1994 McVeigh a já jsme ukradli z kamenolomu v Mariomu výbušniny, 8 a půl kufříků nebo boxů obsahujících 229 (2x16 palců) tyčinek výbušniny známe jako Tovex.Z kamenolomu jsme neukradli Kinestik.Nicméně jen malá část těchto výbušnin byla použita v McVeighově bombě.Nevím,co McVeigh udělal se zbylými 7 a půl boxů Tivexu.
 13. Poté, McVeigh, Andersonová a Moore jezdili na přehlídky zbraní.Tohle byla McVeighova “síť“,kterou používal k získání materiálů,lidí a znalostí,které potřeboval k uskutečnění bombového útoku.Přiložené důkazy jsou rozhovory s Rogerem Moorem a Karen Andersonovou,dokumentující cestování s McVeighem.
 14. V dubnu 1993 se McVeigh,Moore a Andersonová účastnili přehlídky zbraní v Tulse.Tady McVeigh potkal Andrease Strassmeira.McVeigh řekl,že mu(McVeighovi) poskytne bezpečný dům,když to bude nutné.McVeigh mu říkal “Andy the German“a říkal,že byl “Šéf ochranky na nějakém místě v Oklahomě.
 15. McVeigh řekl,že v létě 1993 ho Moore zásoboval výbušninami známé jako “Kinestik“.Podle záznamu napsaným McVeighovým obhájcem,McVeigh použil Kinestik jako detonátor.McVeigh řekl,že když Moore sháněl Kinestik,Moore říkal,že věděl,že to McVeigh„chce použít k dobrým účelům“.Pravdivá a pravá kopie McVeighova záznamu je přiložena jako důkaz D.
 16. V říjnu 1993,Moore a McVeigh byli na ukázce zbraní v Knob Greek v Kentucky.Tam měl McVeigh možnost navázat kontakty s asi 20 lidmi,experty na výbušniny.McVeigh mi sám řekl,že vůbec neví jak sestrojit bombu,ale že vždycky chtěl získat nějaké znalosti ve stavění bomb.
 17. Zhruba 30 září,až do začátku listopadu 1994,McVeigh měl sehnané materiály na výrobu bomby.To bylo – Kinestik od Rogera Moora,sloužící k odpálení, výbušniny z kamenolomu v Marriot,2 tuny dusíkatého hnojiva,dvanáct 55ti galonových barelů(6 černých a 6 bilých)na hnojivo,3 barely nitrometanu,které McVeigh koupil v Texasu a 4x4 palce x 8 stop velké tyče k zabezpečení barelů v dodávce.Po té,co McVeigh nashromáždil věci na výrobu bomby, požádal mě,abych vykradl Rogera Moora.
 18. 1.listopadu 1994 se na mě McVeigh obrátil s vykradnutím Rogera Moora.Když jsem odmítl,tak mi začal McVeigh vyhrožovat,že jestli nevykradu Rogera Moora,tak ublíží mě a mé rodině.Pak začal mluvit o detailech krádeže.Řekl,že “to bude daleko lehčí než si myslíš,Moore bude jako kotě a nebude dělat problémy-věř mi.“
 19. Pak jsem řekl „když je to tak jednoduché,tak proč si to neuděláš sám místo nás dvou?“A on odpověděl „Uděláš to sám,já si budu v New Yorku dělat alibi a jelikož tě Roger nezná,vyšetřování brzo skončí.“Místo New Yorku,jak jsem později odhalil,byl v době krádeže na přehlídce zbraní v Ohiu.
 20. McVeigh mi tedy řekl detaily krádeže.Bude to v sobotu 5.listopadu 1994, Karen Andersonová,jeho přítelkyně odjede v pátek v 5 odpoledne a bude řídit jejich nové bílé Astro.Bude pryč celý víkend na přehlídce zbraní v Shreveportu v Louisianě,Moore bude doma sám a z domu odejde v 9 ráno 5.listopadu 1994.kde bych na něj čekal.
 21. Taky mi bylo řečeno, že telefonní linka z jeho domu je podzemí,ale vystupuje na východní straně domu a že přestřihnu dráty v rozvaděči.Dále řekl,že Moorova starší dodávka by měla stát vepředu vpravo u dveří pro lepší naložení nakradených věcí.
 22. McVeigh mi řekl,ať nekradu cokoliv,co patří Karen Andersenové,Moor má zbraně ve skříni v ložnici.A ještě říkal,že Moore nemá napsané seriové čísla těch zbraní.
 23. 5.listopadu 1994 jsem okolo 5 odpoledne přijel k jeho domu a přestřihl telefonní linku.Stál jsem na rohu jeho domu a čekal.Moore se objevil přesně v čas,jak říkal McVeigh,řekl jsem Moorovi,ať se pomalu plazí do svého domu na kolenách,kde jsem ho svázal.Pak jsem věci naložil do dodávky,která parkovala u jeho dveří.
 24. Mezi věcmi,co jsem Moorovi vzal byly tuby nitrometanu,časti dvousložkové výbušniny Kinestik.Tyhle věci byly po té nalezeny u mě doma v Heringtonu a zabaveny FBI.Po útoku jsem ty výbušniny doma ukryl.Ačkoliv Moore odmítal,že by měl doma Kinestik,výbušniny,co jsem vzal měly být adresovány „Robertu Millerovi“,což bylo Moorovo další jméno.Nemám pochyby,že na krabici,i výbušninách jsou Moorovi otisky.
 25. McVeighův podíl s krádeže byl 2000 dolarů.Nechal jsem si zbylé peníze,což asi dělalo něco okolo 35 000 dolarů a všechen další majetek.Ale později,bez mého vědomí,McVeigh dal ze 77 zbraní 1-3 Michaelu Fortierovi.Domníval jsem se tedy,že zbytek ty zbraně mám.Přiložený důkaz E je pravá a pravdivá kopie záznamu Roberta Moora od Rollanda Leedse napsaného z informací od FBI,včetně jeho výpovědi právníkovi.Moore ale nemohl být vyšetřován,protože byl zařazen do ochrany svědků.
 26. Když jsem se po krádeži vrátil do Kansasu, byl jsem překvapen,jak McVeigh věděl,že to bylo provedeno.Nikdy jsem se nedozvěděl,jak McVeigh věděl,že jsem vykradl Moora.McVeigh ve skutečnosti věděl,kde jsem vždycky byl a co jsem dělal.
 27. Nikdy jsem nevěděl,kde chce McVeigh bombu odpálit.Věděl jsem,že se to stane na Den díkůvzdání,Vánoce nebo na Nový rok,proto jsem odcestoval na Filipíny uprostřed listopadu 1994.
 28. Nechtěl jsem být přítomen kdyby a když McVeigh odpálil bombu,odcestoval jsem na Filipíny,abych byl pryč ze země.
 29. Na Filipínách jsem neslyšel ze zprávách o nějakém bombovém útoku v USA.Domníval jsem se,že když se nic nestalo, tak McVeigh musel dostat rozum.Tak jsem se 16.února 1995 vrátil do USA.
 30. Hned po návratu z Filipín,mě asi za 8 hodin kontaktoval McVeigh.A zase,nějak věděl,že jsem zpátky a kde jsem.
 31. Koncem února 1995, jsem McVeigha potkal v motelu Sunset v Junction City.Tam jsem se dozvěděl,že McVeigh dal nějaké Moorovi zbraně Fortierovi.A taky jsem se dozvěděl důvod vykradnutí Moora.McVeigh mi řekl,že to bylo “divadlo“a Roger Moore je součástí McVeighova plánu.Řekl,že jsem byl vybrán já,protože kdyby Moore podstoupil test na detektoru lži,tak by nelhal kdyby řekl,že zloděje neznal.
 32. McVeigh řekl,že s Moorem přišli na sehrání té loupeže,protože kdyby vyšetřování vedlo k Moorovi,Moore mohl tvrdit,že byl obětí loupeže než finančník a dodavatel výbušnin k útoku.Pak mi zvlášť řekl,že takhle nikdo nemůže spojit Moora s McVeighem a s útokem.Přiložený důkaz D je záznam od McVeighových právníků,dokumentující jeho spojení s Rogerem Moorem,včetně toho,že Moore měl McVeighovi poskytnout Kinestik a že McVeigh potopí Moora,když bude proti němu svědčit.To bylo krátce poté,co jsem se dozvěděl,že byla změna v plánu útoku.
 33. McVeigh byl extrémně posedlý a naštvaný.Myslím,že to bylo proto,že se náhodně prořekl,že odhalil vysoce postaveného činitele FBI,který ho měl navést k provedení útoku.Jméno,které McVeigh řekl,bylo Larry Potts,vedoucí FBI agent v Ruby Ridge.Řekl,že si myslí,že ho manipuluje a že ho donutil “změnit scénář“,čemuž jsem rozuměl jako že musel změnit cíl útoku.To bylo jedinkrát co jsem slyšel McVeigha mluvit o Larry Pottsovi v tomhle smyslu.
 34. Z jeho komentáře jsem pochopil,že během mého pobytu na Filipínách se útok neuskutečnil,protože se změnil cíl a Michael Fortier ustoupil z akce.McVeigh řekl,že “chce první výbuch použít jako odvedení od toho druhého.“Neřekl mi ale ani jeden z jeho cílů.
 35. Ráno 18.dubna 1995 jsem v Gary Lake  pomáhal McVeighovi postavit bombu.Bomba,kterou jsme postavili není podobná té,kterou popsal ve své knize “Američan Terrorist“.Ta kterou jsme stvořili byla složená z kovových a bílých plastových barelů,což jsem už předtím zmínil.Nebyly tam žádné modré plastové barely.Bomba byla ve tvaru písmena “V“,ne ve tvaru obráceného písmena “J“a byla jenom do půlky dodávky,nebyla to téměř plná dodávka jak McVeigh pospal ve své knize.
 36. Problémem bylo dusíkaté hnojivo.Bylo vystavené vodě nebo vlhkosti v důsledku jeho koupi na podzim 1994.Většina hnojiva byla ztuhlá,tak to bylo hrudkovité.McVeigh zlomil hnojivo na menší kusy a hodil je do barelů.To bylo dobré pro kovové barely s výměnným víkem,ale problémem bylo pro bílé plastové barely,kde byly jenom třípalcové díry na zátku.
 37. Naléval jsem nitrometan do barelů.Nikdo z nás,ani já,ani McVeigh jsem nemíchali a ani se nepokoušeli míchat hnojivo s nitrometanem.McVeigh pak umístil Kinestik,který získal od Rogera Moora do každého barelu.Spolu s Kinestikem také kus Tovexu,který jsme ukradli z kamenolomu.
 38. Něco mezi 90ti a 92 padesáti librových pytlů hnojiva jsme do barelů použili 80.Do zformovaných barelů ve tvaru “V“,jsme nacpali zbývajících deset nebo dvanáct pytlů dusíkatého hnojiva,které byly prolité naftou,pak už tam víc nitrometanu nebylo.Upravené tyče byly přibity k podlaze dodávky,aby se barely nehýbaly.Jak jsem zmínil předtím,nevím co McVeigh dělal s těmi dalšími 7 a půl bednami Tovexu,který jsme vzali z toho kamenolomu a nebyli použity při výrobě bomby v Gary Lake to ráno, 18.dubna 1995.McVeigh ale říkal,že plánuje později další útok…
 39. Přiložený důkaz F jsou tři nákresy různých tvarů bomby.Nákres jedna je verze bomby,kterou pospal McVeigh Lori Fortierové.Řekla to během soudu.Pokud se nepletu,tak Lori Fortierová svědčila otevřeně o bombě ve tvaru “V“,která byla namířena na budovu Murrah.Pokud si to dobře pamatuji,tak Lori řekla,že McVeigh ji tvar bomby objasnil u ní doma pomocí plechovek,které reprezentovali barely obsahující hnojivo.
 40. Nákres č.2 je bomba,kterou jsme vytvořili v Gary Lake 18.dubna 1995.To spočívá v uspořádaných barelech přesně jak jsem je nakreslil,s 10 pytli amonného dusíkatého hnojiva nasáklého naftou nacpaných v dolní části “V“.Upravené tyče,které jsem přibil na podlahu,aby se barely nehýbaly jsou tam nakresleny také.
 41. Nákres č.3. je bomba,kterou McVeigh pospal v knize “American Terrorist“.Podívejte se na podobnost důkazu F,což je poškození budovy Murrah po výbuchu.
 42. Nejen bomba,kterou McVeigh v knize popsal se nepodobá té,co jsme postavili to ráno 18.dubna 1995.Bomba,kterou popsal je o hodně větší a vyžaduje víc materiálu,než je v Herringtonově skladišti.McVeigh bombu popsal jako vyloženě odbornou a složitou,což ani já,ani McVeigh jsme nikdy předtím bombu nestavěli.
 43. Ve skutečnosti jsem byl svědkem,jak se McVeigh pokouší postavit a odpálit dusíkaté hnojivo v jednom galonovém plastovém kontejneru.McVeigh jako detonátor použil Tovex a to byla taky jediné co explodovalo.Hnojivo to rozházelo všude okolo.Hnojivo neexplodovalo.
 44. S McVeighem jsem nebyl 17.dubna 1995,když vyzvedl 20 stop velkou dodávku Ryder.Nikdy jsem McVeigha neviděl ani jsem s ním nemluvil poté,co opustil 18.dubna 1995 Gary Lake.19.dubna jsem s ním nebyl v Oklahomě.
 45. Neznám žádného s lidí,co byli viděni s McVeighem 17.dubna 1995,když si vyzvedl dodávku nebo to ráno 19.dubna 1995,co dovezl dodávku k budově Murrah.Podobně,jsem taky nevěděl o jeho cíli.
 46. Jediný náznak od McVeigha a jeho vybraném cíli,bylo “že chce udělat prohlášení“a že to bude nějaká budova.Nevěděl jsem,že to bude budova Murrah,dokud jsem to neviděl ve zprávách v televizi.
 47. Ve čtvrtek 20.dubna 1995 jsem jel do skladiště v Heringtonu,kde McVeigh ukrýval věci.Tam jsem našel tu poznávací značku ze žlutého Mercury,co McVeigh řídil,když byl po útoku zatčen.Taky jsem našel minimálně jeden ruční granát.Značku a granát jsem hodil do nejbližší řeky v pátek 21.dubna 1995.
 48. Ta poznávací značka na autě byla,když jsem jel s McVeighem před útokem do Oklahomy.Opustili jsme auto tam,kde bylo použito jako McVeighovo únikové auto.Nicméně,McVeigh sundal značku a odvezl ji zpátky do Kansasu.
 49. Od toho dne jsem nikdy nechápal,proč McVeigh sundal tu značku,která eventuálně vedla k jeho zatčení,odvezl do Kansasu a nechal ve skladišti spolu s jeho osobními věcmi.
 50. V pátek,21.dubna 1995 jsem své slyšel své jméno v rádiu ve spojitosti v útokem.Taky jsem slyšel generálního prokurátora Janeta Rena říkat,že po každém,kdo byl s útokem nějak spojen,bude ministerstvo vnitra chtít trest smrti.
 51. Po té,co jsem to zaslechl,zpanikařil jsem a myslel jsem si,že to bude jeden z těch případů,kdy FBI první střílí a pak se ptá.Tak jsem řekl své ženě,ať vezme mou dceru,protože musíme jít na policejní stanici,tam si pro mě FBI v bezpečí přijde.
 52. A konečně,ráno 21.dubna 1995,jsem pod mým domem schoval kufřík výbušných komponentů ukradené Rogeru Moorovi.Tyhle komponenty jsou jasným důkazem spojující Moora s mcVeighem a útokem.Nikdy jsem nepomyslel na to,zda tyto věci byly zabaveny FBI,Moorovo zapojení ale zůstává pořád skryté.
 53. Toto prohlášení je sestaveno na základě osobních poznatků.Sepsáno pod přísahou trestu za křivé svědectví 9.února 2007 ve Florence v Coloradu.

 

 

Terry Lyn Nichols