9/11 a NWO

Novinky

Wayne Madsen: Obamův příběh 2.část


Po přečtené této části se vám Obamovy jizvy na hlavě nebudou zdát fikcí.

V 1.části této speciální zprávy WMR jsme odhalili spojení mezi Barrackem Obamou starším a projektem CIA Airlift Africa, který poskytoval studentské tituly a vliv od skupiny 280ti studentů z východní a severní Afriky ze států, které měly být brzo nezávislé, aby odporovali podobným programům SSSR a Číny. Barack Obama starší byl první Africký student, který navštěvoval univerzitu na Havaji. Obama a Obamova matka Stanley Ann Dunhamová se potkali při hodině ruštiny v roce 1959 a v roce 1961 se vzali.

Africký přílivový program byl vedený Keňským nacionalistickým lídrem Tomem Mboyou, mentorem kmenu Luo a přítelem Obamy staršího. Podle dokumentů CIA popsaných v 1.části, Mboya také sloužil CIA v zajištění toho, aby pro-sovětští a pro-čínští Afričtí nacionalisté selhali v pokusu o dominanci nad panafrickými politickými, studentskými a pracovními hnutí.

Jeden z Mboyových hlavních oponentů byl první prezident Ghany Kwame Nkrumah, který byl v roce 1966 vyhnán převratem inspirovaným CIA, rok před narozením Obamového syna Barracka mladšího a poté, co se jeho matka dala dohromady s Lolo Soetoroem, Indonésanem, kterého Obamova matka potkala na univerzitě na Havaji v roce 1965, když měl Obama 4 roky.

V roce 1967 se Obama a jeho matka přesunuli k manželovi do Jakarty. V roce 1965 byl Lolo Soetoro povolán z Havaje generálem Suhartem, aby sloužil jako důstojník Indonéské armády a pomohl rozjet krvavou genocidu Indonéských komunistů a Indonéských Číňánů podporovanou CIA. Suharto upevnil svou moc v roce 1966, ve stejném roce, kdy přítel Barrack Obamy staršího Mboya pomáhal shromáždit panafrickou podporu pro shození Nkrumaha v Ghaně v roce 1966 CIA.

Centrum East-West Center, Univerzita na Havaji a převrat CIA proti Sukarnovi

Ann Dunhamová potkala Soetora v centru East-West na univerzitě na Havaji. Centrum bylo dlouho naplněno aktivitami CIA v Asijsko-pacifickém regionu. V roce 1965, v roce, kdy Dunhamová potkala a vzala si Seotora, převzal centrum nový kancléř. Byl to Howard P. Jones, který sloužil 7 let jako Americký velvyslanec v Indonésii. Jones byl přítomen v Jakartě, když Suharto a jeho důstojníci podporování CIA plánovali shození Suharta, který byl viděl s
Indonéskou komunistickou stranou PKI, stejně jako s něpřáteli z Číny.

Když byl Jones kancléř centra East-West, napsal pro Washington Post článek, byl datován 10.října 1965, ve kterém obhajoval Suhartovo shození Sukarna. Jones byl pozván, aby komentoval Suhartův převrat, posaný jako "proti-převrat" proti komunistům. Jones řekl, že Suharto sotva odpovídal na dřívější pokusy o převrat komunistů proti Sukarnovi vedeným podplukovníkem Untungem, “relativně neznámého velitele praporu v ochrance paláce."

Jonesův článek, který odráížel situační zprávy z Americké ambasády v Jakartě pokračoval stanovením, že údajný leftistický převrat 30.září  "přišel z následujího průběhu zavraždění 6ti vysokých vojenských velitelů. Samozřejmě, o čem Jones neinformoval čtenáře Postu bylo, že Suhartův "proti-převrat" byl proveden se silnou podporou CIA.

Sukarno nikdy neobviňoval komunisty za zavraždění armádních generálů, ani Indonéský kabinet, kde byli druhořadí a třetiřadí lídři PKI. Možnošt, že zavraždění generálů byla operace pod falešnou vlajkou CIA/Suharta za účelem hodit vinu na PKI, není vyloučena. Dva dny po Suhartovém převratu, mafie CIA zapálila sídlo PKI v Jakartě. Jak pochodovali kolem Americké ambasády, která byla také místem stanice CIA, křičeli "Ať žije Amerika!"

Untung později řekl, kdy si začal všímat, že Suharto a CIA plánovali 5.října 1965 převrat - Den armádních sil - síly oddané jemu a Sukarno šel první. Jones tohle popsal jako "typickou komunistickou propagandu.” Suharto šel proti Sukarnovi 1.října. Jones namítal, že "na tom není jóta pravdy....v obvinění, že CIA šla proti Sukarnovi." Historie dokázala opak. Jones obvinil komunisty, že berou výhodu ze Sukarnového zdraví k poražení dalších kandidátů, kteří jej měli
následovat. Cíl, podle Jonese byl, aby šéf PKI D.N. Aidit porazil Sukarna. Sukarno zemřel v roce 1970 při domácím zatčení.

Dokument CIA, dříve utajený a bez data, píše: "Sukarno by rád vrátil status status quo ante-coup. Odmítl odsoudit PKI nebo Hnutí 30.září [Plukovníka poručíka Untunga]; místo toho volal po jednotě Indonésie a žádal, aby nebyla vzata jakákoliv pomsta jedné skupiny proti druhé. Ale, neuspěl v donucení armády opustit své anti-PKI aktivity a na druhou stranu, byl nakolněn jejich požadavku jmenováním jediného kandidáta generála Suharta jako velitele armády."  Suharto a nevlastní otec Barryho Obamy Lolo Soetoro odmítl Sukarnovo volání po žádné pomstě, jak brzo Indonésané zjistili.

Masová vražda Indonéských Číňanů Suhartem je viděna v dokumentu CIA popisující stranu Baperki: “Leftistická strana Baperki, se svou velkou sílou ve vesnických oblastech, je ve většině složená z Číňanů a Indonesanů." Výzvědné memorandum CIA s datem 6.října 1966 a dříve utajené, ukazuje rozsah sledování CIA anti-Sukranoveho převratu s několika agenty přiřazenými jako spojky v Suhartových armádních jednotkách obklopující prezidentský palác v Bogoru a různá diplomatická místa po celé zemi, včetně Amerického konzulátu v Medanu, který sledoval leftisty v sumatérském městě, a který 2.října 1965, podle Výzvědné poznámky oznamující CIA, že "Sovětský konzul-generál v Medanu měl v plánu přihlížet, což by mohlo být
využito pro evakuaci Sovětských občanů ze Sumatry."

Tehdy tajné Týdenní shrnutí CIA o Indonésii s datem 11.srpna 1967 a názvem "Nový řád v Indonésii" píše, že v roce 1966 Indonésie znovu uspůsobila svou ekonomiku, aby dostala pomoc od MMF. CIA říká, že je šťastná s novým triumvirátem vládnoucím Indonésii v roce 1967: Suharto, Ministr zahraničí Adam Malik, Sultán Jogjakarta, který sloužil jako ministr ekonomiky a financí. Zpráva také jásá ze zákazu PKI, ale říká, že "udrží význačné přívržence ve Východní a západní Jávě",  kde Ann Dunhamová Soetorová koncentrovala své pozdější snahy jménem USAID, Světové  banky a Fordove nadace - všechno aktivity CIA k "vybojování srdcí a myslí" Javánských farmářů a umělců.

Výzvědné memorandum CIA, tehdy také tajné, s datem 23.července 1966 jasně vidí Muslimskou stranu Nahdatul Ulama {NU), největší stranu v Indonésii a mezi muslimy, jako spojence Spojených států a Suhartova režimu. Zpráva říká, že pomáhala Suhartovi shodit komunisty v době po převratu, zvláště kde NU byla nejslinější: Východní Jáva, kde Obamova matka koncentrovala své aktivity,Severní Sumatra a část Bornea. 29.dubna 1966, memoandum CIA říká: "Muslimští extrémisté ve spoustě případů předčili v chytání a zabíjení členů PKI a jejích předních skupin armádu."

Dunhamová a Barry Soetoro v Jakartě a přední aktivity USAID

Dunhamová na univerzitě na Havaji v roce 1960 skončila, když byla těhotná s Barrackem Obamou. Barack Obama starší opustil v roce 1962 Havaj, aby studoval na Harvardu. Dunhamová a Obama se rozvedli v roce 1964. Na podzim roku 1961, když nosila svého syna, se zapsala na Univerzitu ve Washingtonu.V letech 1963-1966 byla znovu zapsána na univerzitě na Havaji. Lolo Soetoro, kterého si Dunhamová v květnu 1965 vzala, odjel z Havaje do Indonésie 20.července 1965, asi tři měsíce před převratem CIA a shozením Sukarna. Soetoro, který sloužil jako Armádní plukovník , byl zavolán zpět CIA napojeným centrem East West, aby asistoval u převratu proti Sukranovi, který nakonec stál život milionu Indonésanů. Je historií, že prezident Obama rád ignoruje tisk, jako to udělal během voleb v roce 2008.

V roce 1967, po příjezdu do Indonésie s malým Obamou, začala Dunhamová učit angličtinu na Americké ambasádě v Jakartě, kde je také sídlo jedné z nějvětších stanicí CIA v Asii a má význačné satelitní stanice v Surabayi ve východní Jávě a Medanu v Sumatře. Jones odešel z pozice kanceléře centra East West v roce 1968.

Obamova matka učila angličtinu Americké agentuře pro mezinárodní vývoj (USAID), která byla velkým krytím aktivit CIA v jihovýchodní Asii, zvláště v Laosu, Severním Vietnamu a Thajsku. Program USAID byl znám jako Lembaga Pendidikan Pembinaan Manajemen. Obamova matka popsaná prezidentem Obamou a lidmi, kteří ji na Havaji viděli, jako svobodný duch a "Dítě 60tých let", měla v Indonésii životopis, který odporuje tvrzením, že byla "hipíkem".

Lekce ruštiny Dunhamové Soetorové na univerzitě na Havaji mohly být užitečné pro CIA v Indonésii. 2.srpna 1966, v dříve tajném memorandu od výkonného tajemníka Náordní bezpečnostní rady Bromleyho Smitha říká, že kromě Japonska, Západní Evropy, Austrálie, Nového Zélandu , Malajsie a Filipín, byl Suhartův převrat vítán Sovětským svazem a jeho východním přátelům protože vytvořil nezávislou Indonésii, která "reprezentuje Asijské proti-závaží komunistické Číny." Záznamy naznačují, že několik agentů CIA bylo v Jakartě před a po převratu v roce 1965, jako Dunhamová Soetorová, konverzantka Ruštiny.

Dunhamová Soetorová pracovala pro elitní Fordovu nadaci, Světovou banku, Asian Development Bank, Banku Rakyat (většinaa vlády - vlastněna People’s Bank of Indonesia) a se CIA spojovaným USAID, když žila v Indonésii a později v Pákistánu.

USAID byla zapletena v nespočtu tajných operací CIA v jihovýchodní Asii. 9.února 1971 Washington Star napsal, že úředníci USAID v Laosu si jsou vědomi, že rýže dodaná armádě Laosu USAID byla prodána armádním jednotkám severních Vietnamců v zemi. Zpráva říká, že USA toleruje prodej rýže USAID Severním Vietnamcům od doby, co jednotky armády Laosu prodali rýži, aby se cítili chránění od komunisty Patheta Lao a od útoků Jížních Veietnamců. USAID a CIA využila zásobu rýže také k donucení laoského domordoce Meoa, aby podpořil USA ve válce proti komunistům. USAID dotovala programy pro civilisty zraněné ve válce v Laosu a veřejná zdravotní péče byla zneužita pro vojenské účely.

V roce 1971 dotované centrum USAID pro Vietnamské studenty na Jížní univerzitě v Carbondale, bylo obviněno, že je přední firma CIA. USAID dotovala projekty skrz  Midwest Universities Consortium for International Activities (MUCIA) — zahrunující univerzity Illionis, Esconsinu, Minnesoty, Indiany a Michiganu -  byli obviněnim že jsou předními projekty CIA, včetně těch "zemědělských výuk" v Indonésii, stejně jako další projekty v Afghanistánu,
Mali, Nepálu, Nigérii, Thajsku a v Severním Vietnamu. Obvinění bylo vznešeno v roce 1971, ve stejný rok, kdy v zemi pro USAID pracovala Ann Dunhamová.

10.července 1971 ve zprávě New York Times byli USAID a CIA obviněni ze ztráty 1,7 miliardy dolarů daných na program Civilní operace a revoluční rozvojové podpory (CORDS) v Severním Vietnamu. CORDS byl součástí operace CIA Phoenix, která zahrnovala vraždění a mučení Severo-Vietnamských vesnických starců a Budhistických kleriků. Peníze USAID byly také poslány do CIA vlastněné aerolinky v jihovýchodní Asii, Air Amerika. V Thajsku, dotovala USAID Zrychlený vesnický rozvojový program, kde maskovala operaci anti-komunistického povstání. USAID používala fondy na veřejné projekty ve východním Pákistánu v roce 1971.Ty byly použity na Západní Pákistánské opevnění na hranici s Indií, pár měsíců před vlnou válek v Indii, v rozporu se zákony USA, které zakazují peníze USAID pro vojenské účely.

V roce 1972, administrátor USAID Dr. John Hannah přiznal Metromedia News, že USAID byla využívána jako zástěrka pro tajné operace CIA v Laosu. Bylo také oznámeno, že USAID byla využívána CIA v Indonésii, na Filipínách, v Severním Vietnamu, Thajsku a Severní Koreji. Projekty USAID v jihovýchodní Asii musely být shcváleny Jihovýchodním Asijským rozvojovým dozorčím orgánem (SEADAG), Asijskou koletktivní skupinou, která byla zodpovědná CIA.

Bylo zjištěbo, že Program Americké jídlo pro mír, administrovaný USAID a ministerstvem zemědělství, byl v roce 1972 využíván pro vojenské účely v Kambodži, Severní Koreji, Turecku, Severnímu Vietnamu, Španělsku, Thaiwanu a Řecku. V roce 1972 USAID lila peníze na pomoc jen do Severní části jížního Jemenu, aby pomohla jížním Jemencům bojovat proti vládě Severního Jemenu, pak vedeného socialistickou vládou odporující hegemonii USA v regionu.

Jedna z entit přidružená k práci USAID v Indonésii byla Asiská nadace, vytvořená v 50tých letech s pomocí CIA na opozici rozvíjení komunismu v Asii. Ubytovna centra East West na Havaji byla financována Asijskou nadací. Ubytovna je také místem, kde Barrack Obama starší poprvé zůstal po svém příchodu z Keni na Havaj, zaranžovaným agentem vlivu CIA v Africe, Mboyou.

Dunhamová také cestovala do Ghany, Nepálu, Bangladéše, Indie a Thajska, kde pracovala na mikro-finančních projektech. V roce 1965 se Barrack Obama staršívrátil z Keni na Harvard s další Americkou ženou. Obama starší se spojil se svým starým přítelem a zlatým chlapcem CIA Mbyoou a dalšími kamarády politiků Luoa. Šéfem stanice CIA v Nairobi v letech 1964-1967 byl Philip Cherry. V roce 1975 byl šéfem stanice CIA v Dacce, v Bangladéši. Cherry byl pak spojen Americkým velvyslancem v Bangladéši Eugenem Boosterem se zavražděním prvního prezidenta Bangladéše v roce 1975 Sheikha Mujibura Rahmana a členů jeho rodiny.

Vražda Sheikha Mujiba a jeho rodiny byla údajně objednána budoucím ministrem vnitra Henry Kissingrem. Bangladéš byl také na placené cestovní trase Ann Dunhamové.

Obama Is Right, There Are More Important Issues Than His Birth Certificate


Bankovnictví CIA a Havaj


Mezitím, matka Dunhamové Soetorové, Madelyn Dunhamová, která malého Obamu vychovávala, když se vrátil v roce 1971 na Havaj a když jeho matka zůstala v Indonésii, byla první ženskou viceprezidentkou banky Bank of Hawaii v Honolulu. Několik entit CIA banku využívalo. Madelyn Dunhamová ovládala podmíněné účty využívané k platbám CIA jako Americké podpory Asijkých diktátorů, jako byl prezident Filipín Ferdinand Marcos, prezident Severního Vietnamu Nguyen van Thieu a prezident Suharto v Indonésii. Banka byla zapojena 
v praní peněz pro CIA k tajné podpoře svých favorizivaných lídrů v Asijsko-pacifickém regionu.

Jedna z předník praček v Honolulu byla firma Bishop, Baldwin, Rewald, Dillingham & Wong (BBRDW). Poté, co CIA nechala firmu v roce 1983 zkrachovat, bylo v centru obvinění, že BBRDW byl sotva Ponziho schéma, senátor Daniel Inouye z výzvědné komise senátu řekl, že role CIA ve firmě "nebyla význačná". Později bylo odhaleno, že Inouye, kterým byl jedním z nejlepších přátel senátora Alijašky Teda Stevense, lhal. Vlastně BBRDW byla zapojena tězce ve financování tajných programů CIA v Asii, včetně eokonomické špionáže proti Japonsku, poskytování zbraní Afghánským mudžahedýnům pro jejich válku se Sověty a tajné dodávání
zbraní do Thajwanu. Jeden z principálů BBRDW byl John C. “Jack” Kindschi, který než odešel v roce 1981 do důchodu, byl šéfem stanice CIA v Honolulu. Předseda BBRDW Ron Rewald měl padělaný vysokoškolský certifikát na zdi jeho kanceláře a jeho jméno bylo vloženo do záznamů univerzity jako absolvent školy.

Falešná historie BBRDW byla smíšená tvrzením CIA, že firma operovala na Havaji od doby, co byla Havaj územím. President Obama je současně zaplaven obviněníni,  že padělal své vysokoškolské a univerzitní dokumenty, číslo sociálního pojištění vydané v Connecticutu a další věcí. Zfalšoval havajský BBRDW dokumenty o Obamově minulosti?

BBRDW prováděla svůj obchod v srdci Honolululského obchodního okrsku, kde byla banka Bank of Hawaii a kde Obamova babička Madelyn Dunhamová ovládala podmíněné účty. Banka ovládala většinu finančních transakcí BBDRW.

Obama/Soetorová a léta nebezpečnho žití v Jakartě

Je jasné, že Dunhamová Soetorová a její Indonéský manžel, nevlastní otec prezidenta Obamy, byli zapojení v operacích CIA za účelem nasměrování Indonésie pryč od Sino-Sovětského orbitu během "lét žijících nebezpečně" po shození Sukarna. WMR zjistill, že někteří agenti CIA z případu byli nasazení na různá oficiální a neoficiální tajná nasazení v Indonésii během tohoto období, včetně USAID, Mírových sborů a Americké informační agentury USIA.

Jeden z nejbližších kontaktů CIA pro Suharta byl bývalý agent CIA na ambasádě v Jakartě Kent B. Crane. Crane byl Suhartovi hodně blízko, po odchodu ze CIA byl údajně jeden jediný "soukromý" byznysmen, kterému byl Suhartovou vládou dán Indonéský diplomatický pas. Cranova společnost Crane Group byla zapletena v dodávání malého množství zbraní vojenským jednotkám do USA, Indonésie a dalších národů. Poradce zahraniční politiky viceprezidenta Spiro Agneva, Crane byl později nominován jako Americký velvyslanec v Indonésii prezidentem Reaganem, ale nominace byla ihned zabita kvůli Cranovým spojením se Suhartem.

Velvyslanectví šlo místo něj k Johnu Holdridgovi, blízkému příteli Henryho Kissingera. a close colleague of Kissinger. Holdridge byl v Jakartě následován Paulem Wolfowitzem.

Suhartovi kamarádi, mezi kterými byl Mochtar a James Riady z Lippo Group ,byli později obviněni z rozdávání 1 milionu dolarů neleglních národních příspěvků do prezidentské kampaně Billa Clintona v roce 1992.

Prezident Obama dvakrát odložil oficiální návštěvu Indonésie, možná kvůli strachu, že výlet vynese spojení CIA a jeho matky a Indonéského nevlastního otce.

V 70tých a 80tých letech byla Dunhamová aktivní v mikro-půjčkových projektech Fordovy nadace, se CIA spojeným centrem East-West a USAID v Indonésii. Jedním z lidí přidělených do Americké ambasády a do pomoci zabarikádovat separaci během násilné proti-Americké studentské demonstraci během Suhartového převratu proti Sukarnovi, byl Dr. Gordon Donald, Jr. Byl přiřazen do ekonomické části ambasády, Donald byl zodpovědný za mikro-financování Indonéských farmářů USAID, ve stejném projektu, ve kterém Dunhamová Soetorová pracovala v 70tých poté, co pro USAID učila angličtinu v Indonésii. V knize z roku 1968 "Kde je kdo v CIA" publikovanou v západním Berlíně, je Donald indetifikován jako agent CIA, který byl nasazen také v Lahore v Pákistánu a kde byla Dunhamová 5 let v hotelu Hilton, když
pracovala na mikro-financování banky Asian Development.

Další “Kdo je kdo ze CIA” je Robert F. Grealy, který se později stal ředitelem mezináordních vztahů pro Asii a Pacifik JP Morgan Chase a ředitelem Americko-Indonéské komory obchodu. Výkonný ředitel J P Morgan Chase Jamie Dimon je zmiňován jako potencionální náhrada za ministra financí Timothy Geithnera, jehož otec Peter Geithner byl ve Fordové nadaci vybírač grantů, který posílal peníze na Indonéské projekty Ann Dunhamové.

Černé projekty CIA a Havaj

Syn Dumhamové Barrack navšítivil v Páksitánu svou matku v roce 1980 a 1981. Obama navštívil Karachi, Lahore a v Indii Hyderabad, během jeho severoasijských návštěv. To bylo v době kdy CIA posilovala své Anti-sovětské operace v Afghanistánu a Pákistánu.

31.ledna 1958 v redigovaném, dříve tajném NOFORN [žádné zahraniční rozšiřování] memorandu pro ředitele CIA Allena Dullese od zástupce asistenta ředitele CIA pro výzkum a zprávy [jmené začerněno], se mluví o úkolu zjišťování faktů na dálném východě, v jihovývhodní Asii a středním východe od 17.listopadu do 21.prosince 1957.

Šéf kanceláře CIA pro výzkum a zprávy (ORR) zaznamenal setkání s vysloužilým armádním generálem Jesmondem Balmerem, vyšším agentem CIA na Havaji týkající se žádostí vrchního velitele pacifiku (CINCPAC) po “několika detailních, časově náročných studiích." Šéf ORR pak napsal o "průzkumu CIA studentů na univerzitě na Havaji, kteří mluvili Čínsky a dobře se učili." Šéf The ORR také napsal, že na semináři South-East Asia Treaty Organization (SEATO) na Filipínách 26-19.listopadu 1957, diskutovala ekonomická komise "ekonomický rozvojový fond" k boji proti "aktivitám Sino-sovětského bloku v oblasti a zvažování možných proti-opatřeních, které by mohly být použity."

Delegace Thajska a Filipín tvrdě prosazovali Americké financování ekonomického rozvojového fondu, který poskytl impuls pozdějším operacím USAID v regionu, včetně těch, s kterými byli Peter Geithner a Obamova matka spojeni.

Ačkoliv tajné geo-politcké operace CIA na univerzitě na Havaji jsou velmi dobře zdokumentovány, temná stránka agentury výzkumu a operací typu MK-ULTRA nebyly s
univerzitou všeoběcně spojeny.

Řada dříve tajných memorand CIA, s datem 15.května 1972, poukazuje na zapojení obou Výzkumných projektů ministerstva obrany ARPA, CIA a univerzitou na Havaji ve vědeckých projektech lidského chování CIA. Poznámky jsou podepsány pozdějším zástupce ředitele CIA Bronsonem Tweedym, šéfem Intelligence Community’s Program Review Group (PRG) [jméno začerněno] a  ředitelem CIA Richardem Helmsem. Předmětem poznámek je "ARPou porporovaný výzkum spojený s výzvědným produktem". Poznámka od šéfa PRG byla diskutována na konferenci 11.května 1972, navštívené podplukovníkem Austinem Kiblerem, ředitelem výzkumu chování ARPA. Kibler byl šéfem výzkumu ARPA ve změně lidského chování a vzdáleného pozorování. Další zmínění v poznámce šéfa PRG jsou zástupce ředitele CIA pro informace Edward Proctor, zástupce ředitele CIA pro vědu a technologii Carl Duckett a ředitel Úřadu pro národní rozpočet John Huizenga.

V roce 1973, poté, co ředitel CIA James Schlesinger nařídil přezkoumání všech projektů CIA, vytvořila CIA řadu dokumentů různých programů nazvanou "Rodiné klenoty." Většina těchto dokumentů byla vydána v roce 2007, ale bylo také odhaleno, že Dr. Sidney Gottliebovi, řediteli MK ULTRA - změnou chování, vymývání mozku a testování drog, bylo Helmsem přikázáno, než z pozice ředitele rezignoval, aby je zničil. Duckett v jedné poznámce od Bena Evansa ze CIA adresované řediteli CIA Williamem Colbym, 8.května 1973, oznámil, že si "myslí, že ředitel je nerozumný, když řekl, že je s tímto programem obeznámen." Myslí tím Gottliebovo testování drog pod MK ULTRA.

Vyšší úředníci administrace Geralda Forda, včetně šéfa pesronálu Dicka Cheneyho a ministra obrany Donalda Rumsfelda zajistili to, že po produkci "Rodinných klenotů", nebude žádné odhalení CIA co se týče psychologických změn chování, včetně projektů MK ULTRA a ARTICHOKE.

15.května 1972, ve svazku poznámek, který se zdá být počátečním výzkumem CIA, pod krycím jménem SCANATE, mluví o pychologické válce, včetně využití psychiky na účely špionáže vzdáleného pozorování a ovládání mysli. Poznámka mluví o Kiblerovi z ARPA a "jeho kontraktorovi", který se později ukázal být Výzkumným institutem Stanford (SRI) v Menlo Parku v Kalifonii.

V poznámce od ředitele CIA Helmse adresované mimo jiné, Duckettovi, Huizengovi, Proctorovi a řediteli obranné výzvědné agentury, která později zdědila vzdálené pozorování od CIA po krycím jménem GRILL FLAME, trval Helms na tom, aby ARPA podporovala vyýkum vědy chování a její potencionál pro výzvědnou produkci "po několik let" na “M.I.T., Yale, Univerzitě v Michiganu, U.C.L.A., unverzitě na Havaji a další institucích, stejně jako výzkumných zařízení korporací."

Role psychologických operací CIA na univerzitě na Havaji pokračuje dodnes. Šéfka výzkumu Kontrašpionáže a lidského výzvědného centra DIA (DCHC) programu vědy chování, Dr. Susan Brandonová, která byla údajně zapojena v tajném programu Americké psychologické asociace (APA), Rand Corporation a CIA v použítí "rozšířených vyslýchacích" technik, včetně odepírání spánku, smyslů, neustálé bolesti a extrémní izolaci vězňů držených na letecké základně v Bagramu v Afghamistánu a dalších "černých věznicích", dostala svůj titul z psychologie na univerzitě na Havaji. Brandonová také sloužila jako asistent ředitele Sociálních, vzdělávacích věd a věd chování pro Úřad vědecké a technologické politiky v Bílém domě pod Georgem W.Bushem.

Blízké spojené CIA s Univerzitou na Havaji pokračovalo do konce 70tých let, kdy byl bývalý prezident univerzity v letech 1969-1974 Harlan Cleveland, zvláštní pozvaný řečník na ředitelství CIA 10.května 1977. Cleveland sloužil jako asistent ředitele pro vztahy mezinárodních organizací od roku 1961 do 1965 a před ředitelem univerzity byl v letech 1965-1969 velvylanec NATO Lyndona Johnsona.

Poznánka ředitele výcviku CIA s datem 21.května 1971, mluví o aktivním nasazení Amerického mariňáka, který vystudoval univerzitu na Havaji.

Obamova rodina a CIA

Je několik psaných materiálů o CIA pozadí George H.W.Bushe a aktivity spojenými se CIA jeho otcem, dětmi, včetně bývalého prezidenta George W.Bushe. Barack Obama chytře maskuje své vlastní  spojení se CIA, stejně tak spojení jeho matky, otce, nevlastního otce a babičky (O Obamovém dědovi je too známo málo, Stanley Armour Dunham, který údajně pracoval v obchodu s nábytkem na Havaji poté, co sloužil v Evropě během 2.světové války). Prezidenti a viceprezidenti nevyžadují bezpečnostní prohlídku minulosti, jako to je u ostatních členů federální vlády. Tato práce je ponechána tisku. V roce 2008 tisk selhal ve své povinnosti v prověření muže, který vyhrál Bílý dům. Se spojením Obamových rodičů s univerzitou na Havaji a jejími spojeními s MK ULTRA a ARTICHOKE, zůstává jedna otázka: "Je Barrack Obama Mandžuský kandidát?"
Žádné komentáře