9/11 a NWO

Novinky

Vláda navrhuje novou policii


Policie, která má kontrolovat všechny policie, která unikne každému zločinu a spadá jedině pod parlament mi přijde až moc podezřelá.

Nová Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) bude kontrolovat všechny policisty, celníky i vězeňskou službu, ale i všechny civilní zaměstnance těchto útvarů a měla by být zcela nezávislá. Skončit by tím měla dosavadní praxe, kdy třeba policie vlastně kontrolovala sama sebe. S touto podobou kontroly policie počítá návrh zákona předložený vládě ministrem vnitra Radkem Johnem (VV). Jde o legislativní úpravu ze zákonů, které kabinet Petra Nečase v programovém prohlášení označil za své priority. Půjde o úplně novou policii s vlastními auty a uniformami, sloužit v ní budou čtyři stovky lidí.


"Rozhodně nebude (GIBS) pod žádným ministrem, neboť jde o odpolitizování, a rozhodně nebude pod policejním prezidentem, protože policii bude kontrolovat," uvedl pro ČT John. Z jeho předlohy zákona vyplývá, že příslušníci GIBS budou moci v rámci svých pravomocí třeba zastavovat auta či legitimovat lidi. A na ostatní policisty pak budou moci "líčit pasti".

Pracovníci inspekce budou moci porušovat zákon, vztahovat se na ně bude takzvaná přestupková beztrestnost. K jejich práci bude patřit třeba rychlá jízda, projíždění semaforu na červenou nebo malé množství lehkých drog, nebo také falešné průkazy. Tím vším pak budou provokovat běžné policisty, a dokonce k tomu budou moci využit i třetí osobu.

http://www.ct24.cz/domaci/116806-novi-inspektori-budou-moci-provokovat-policisty/

Žádné komentáře