9/11 a NWO

Novinky

V Misurátě hoří zasažený zásobník ropy, NATO zasáhlo nemocnici


Když to udělá Kaddáfi, je to ve všech novinách. Ale když to udělá NATO je to v pohodě. Podle jiných zpráv NATO také zasáhlo školu, kliniku a mešitu.

Libyjské vládní jednotky zasáhly raketou ropný zásobník v Misurátě. Půlmiliónovému městu, které už měsíce vzdoruje dobytí, chybí palivo. Ve městě, nad nímž se vznáší sloup černého mastného dýmu, je uzavřena většina čerpacích stanic, uvedla ČTK. Ve chvíli, kdy je situace na frontě zamrzlá, přišli Britové podle ABC s ideou, že by libyjský vůdce Muammar Kaddáfí nemusel zemi opustit.

Osud Misuráty potvrzuje, že ani jedna strana v libyjské občanské válce nemá dost sil na vítězství. Misuráta je od počátku bojů v obležení Kaddáfího vojska, které ji ale nebylo schopno dobýt. Byla vytlačena z okraje města a ze vzdálenosti 30 kilometrů Misurátu ostřeluje.

Většina zásobníků ropy nebyla ostřelováním zasažena, ale jsou tak blízko hořícímu objektu, že není možné se k nim přiblížit. V Misurátě je proto otevřeno jen několik čerpacích stanic, před nimiž se tvoří dlouhé fronty. Město je závislé na dodávkách zásob po moři.

V pondělí byla při leteckých úderech NATO zasažena nemocnice a sklady potravin v blízkosti města Zlitán, které leží asi 150 kilometrů východně od Tripolisu. Útok, který si vyžádal osm mrtvých, zasáhl podle agentury AFP i čtyři sklady potravin.

Nebylo uvedeno, zda oběti jsou z nemocnice.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/240053-v-misurate-hori-zasazeny-zasobnik-ropy.html


Žádné komentáře