9/11 a NWO

Novinky

Útočíte na nemocnice a sklady, obviňuje Kaddáfí NATO


Kaddáfího režim v pondělí obvinil Severoatlantickou alianci NATO ze zabití sedmi civilistů a zničení kliniky a potravinového skladu. Libyjské úřady pozvaly zahraniční novináře na prohlídku trosek, informuje agentura AFP.

K náletům, jež údajně zničily nemocnici infekčních chorob ve Zlitánu asi 160 km východně od Tripolisu, došlo podle místních obyvatel v pondělí mezi osmou až půl devátou ráno.

Novináři byli provedeni zcela zničenou budovou se znakem půlměsíce na vchodu. V troskách ležely rozházené rukavice, kyslíkové lahve, léky a obvazy. Žádnou lidskou oběť novináři neviděli. Pět zdravotníků ale ruiny stále prohledávalo a hledalo další oběti.

V jiné části Zlitánu novináři viděli tři zničené sklady s potravinami. Čtvrtý byl ještě v plamenech. Všude kolem se povalovaly stovky roztrhaných pytlů s rýží, rajčaty a rostlinného oleje. Ve stejném bloku se nacházela další zničená vládní budova. NATO mělo místo bombardovat ve tři hodiny v noci.

Libyjští průvodci novinářům zmiňovali ještě jiné nálety v časných ranních hodinách s dalšími civilními oběťmi.

K organizované prohlídce Zlitánu došlo krátce poté, co rebelové odrazili útok vládních jednotek u pouštní osady Guališ jihozápadně od Tripolisu. Útočící vojáci Kaddáfího sil byli jen kilometr daleko, když jejich postup zastavila dělostřelecká obrana povstalců a letouny NATO.

Guališ plánují povstalci využít jako "odrazový můstek" pro ofenzivu na Tripolis od jihozápadu. Postup z východu se totiž zpomalil, protože povstalci musí území před sebou odminovávat. Podle zajatého vojáka položily vládní síly v okolí města Brega na 45 tisíc min. Odminování postupuje rychlostí 200 min za den a bez vnější pomoci nejsou rebelové schopni postupovat rychleji.

"Frontová linie ztichla. Soustředíme se na odminovávání," uvedl mluvčí Přechodné národní rady.

http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/utocite-na-nemocnice-a-sklady-obvinuje-kaddafi-nato.html


Žádné komentáře