9/11 a NWO

Novinky

USA uznaly libyjské povstalce jako legitimní vládu

USA se po Turecku stávají další zemí, která uznala Al-Kájdu za legitimní vládu.

USA se rozhodly uznat libyjskou povstaleckou radu jako legitimní vládu Libye. Washingtonu to umožní financovat rebely z blokovaných kont v USA. Také mezinárodní kontaktní skupina pro Libyi na dnešním jednání v Istanbulu označila povstaleckou radu za legitimní vládní autoritu a vybídla libyjské rebely k vytvoření prozatímní vlády. Turecko na schůzce vyzvalo zástupce více než 30 zemí, aby zvýšili tlak na libyjského vůdce Muammara Kaddáfího a aby našli "novátorské způsoby", jak podpořit libyjskou opozici.


NATO v rámci operací vedených oficiálně na ochranu civilistů před Kaddáfího vojsky od konce března v Libyi provedlo více než šest tisíc leteckých akcí. Šéf aliance v předvečer setkání mezinárodní skupiny ve čtvrtek vybídl členské státy aliance k tomu, aby do operací vyslaly další letouny. Británie dosud nasadila 12 letounů typu Tornado. K nim přibudou další čtyři tyto stroje.

Šéf turecké diplomacie Ahmet Davutoglu v úvodu jednání v Istanbulu vybídl členy skupiny k další finanční pomoci ozbrojené libyjské opozice a k humanitární podpoře před blížícím se muslimským svátkem ramadánem. Turecko prý opozici otevřelo úvěr ve výši 200 milionů dolarů (asi 3,5 miliardy korun); zárukou mají být zmrazená konta libyjského režimu v Turecku.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/130280-usa-uznaly-libyjske-povstalce-jako-legitimni-vladu/
Žádné komentáře