9/11 a NWO

Novinky

Prosadí Obama do sankcí proti Íránu výjimku pro mocné?

Spojené státy se výrazně pohnuly směrem k jednostranným „ochromujícím" sankcím vůči Íránu poté, co Sněmovna reprezentantů drtivou většinou (403 ku 11) schválila zákon, který otevírá jednání se Senátem o konečné podobě sankcí.

Proti hlasovalo sedm demokratů (mezi nimi například i Dennis Kucinich), čtyři republikáni (včetně Rona Paula) a tři se hlasování zdrželi. Tento legislativní krok má umožnit, aby Spojené státy zabránily firmám z celého světa prodávat Íránu pohonné hmoty a další zboží, které Írán sám neprodukuje, a „ochromit" tak íránskou ekonomiku za trest, že se nechce vzdát svého civilního jaderného programu. Hlasování bylo nyní sice spíše jen procedurální, nabízí ale dobrou představu o tom, jak asi bude vypadat hlasování konečné.

Nicméně - Obamova vláda se do zákona ale snaží protlačit tak zvanou „čínskou výjimku", která by ropným společnostem ze zemí stálých členů Rady bezpečnosti OSN v obchodu s Íránem nijak nebránila... a dál těmto vyvoleným - na rozdíl od zbytku světa -- umožňovala na obchodech s Íránem bohatnout.

http://czechfreepress.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2096:prosadi-obama-do-sankci-proti-iranu-vyjimku-pro-vyvolene&catid=60:amerika&Itemid=488

Žádné komentáře