9/11 a NWO

Novinky

Předválečná propaganda? Syrie na radaru kvůli ZHN

USA a Izrael se bojí, že ozbrojené gangy získají syrské chemické zbraně.

Američtí a Izraelští představitelé řekli, že se obávají, že když se syrská vláda rozpadne, že to povede k získání chemických zbraní ozbrojenými gangy.

“Jsme velmi znepokojeni stavem syrských ZHN, včetně chemických zbraní. " řekl izraelský velvyslanec Spojenýcm státům Michael Oren The Wall Street Journal.

“Společně s Americkou administrací sledujeme situaci pečlivě." řekl.

Když se občanské nepokoje změnily do dlouhého konfliktu pro změnu režimu v Libyi - událost následovaná po pádu prezidenta prezidenta Hosniho Mubaraka v Egyptě — jsou zde obavy, že syrský prezident Bashar al-Assad by také mohl být shozen občanskou vzpourou.

“Vidíme spoustu příležitostí vyskytujících se po konci Assadovemu režimu." řekl Oren.

“Strach je rozkouskován. Když máte situaci, kde jsou části armády, nebo kde jsou některá místa obsazována, tak máte všechny tyto další náhradní plány k plánování." řekl Leonard Spector, ředitel James Martin Center for Nonproliferation Studies, washingtonského think tanku.

Assad se drží u moci 11 let a jeho Hafez al-Assad vládl Syrii 29 let až do své smrti.

Syrie opakovaně vzbuzuje obavy kvůli svým zbraňovým programům.

Koncem roku 2007 útok izraelské armády zničil něco, co vyšetřovatelé OSN řekli, že to byl jaderný reaktor postaven s pomocí Severní Koreje. V roce 2008 Americký prezident  President George W. Bush obvinil Damašek z budování reaktori ve východní Syrii, který by byl schopný vytvářet zbraně z plutonia.

Syrie je jedna ze šesti zemí, která nepodepsala mezinárodní dohodu o zákazu produkce chemických zbraní..

CIA v roce 2009 řekla, že Syrie "má zásobu chemických zbraní, která může být použita letadly, balistickými střelami a dělostřeleckými raketami."

ZHN ve špatných rukách "je na radu a spousta lidí to sleduje zblízka." řekl Americký úředník v sobotu Journal.

http://stratrisks.com/geostrat/977
Žádné komentáře