9/11 a NWO

Novinky

Policisté po hurikánu Katrina zastřelili mentálně postiženého muže


Americký soud uznal vinnými pět policistů z New Orleans z toho, že poté, co město zpustošil hurikán Katrina, zastřelili dva neozbrojené obyvatele a další čtyři zranili. Ani v jednom případě však nešlo o vraždu či o pokus o vraždu, i když jednou z obětí byl mentálně postižený muž. O výši trestu se rozhodne později, uvedla BBC.

Všech pět bylo uznáno vinnými ze snahy čin ututlat, čtyři bývalí policisté Robert Faulcon, Anthony Villavaso a bývalí seržanti Robert Gisevius a Kenneth Bowen také za podíl na střelbě, při které zahynul sedmnáctiletý James Brissette a 40letý Ronald Madison.

Během procesu se potvrdilo, že policie střílela 4. září 2005 po šesti lidech na Gdaňském mostě. Tři policisté zahájili palbu na rodinu na východní straně mostu a zabili 17letého mladíka. Zranili čtyři jeho příbuzné.

O několik minut později se střílelo i na západní straně mostu, kde byli zasaženi dva bratři Lance a Ronald Madison. Ronald, který měl mentální postižení, byl zastřelen, když se ve strachu pokusil utéci.

„Tito policisté neměli žádný důvod vypálit jen jednu jedinou střelu, natož desítky,“ uvedl žalobce Theodore Carter.

Obhájci policistů tvrdili, že šlo o opětovanou palbu a že se muži zákona báli o svůj život.
To se ale později ukázalo jako pustá lež a snaha zamaskovat nepřípadně tvrdou akci.

Pro zasahující policisty mělo svědčit, že na místě střelby byla nalezena pistole, tu tam však donesl o den později ze svého domova pátý odsouzený, bývalý seržant Arthur Kaufman. Ten také přišel s falešnými svědky.

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/241068-policiste-po-hurikanu-katrina-zastrelili-mentalne-postizeneho-muze.html
Žádné komentáře