9/11 a NWO

Novinky

Panika se nekoná: Klienti Goldman Sachs zatím v klidu

 

Německo je připraveno podat žalobu

Tiskový mluvčí německé vlády Ulrich Wilhelm v rozhovoru pro německé nedělní noviny Welt am Sonntag uvedl, že je spolková vláda připravena největší bankovní dům v Americe zažalovat.

Němečtí investoři totiž podle Wilhelma během hypoteční krize v roce 2007 přišli o 740 milionů eur (miliardu dolarů) a rádi by své peníze dostali zpět. Například státem vlastněné německé banky KfW a IKB musely být zachráněny za peníze německých daňových poplatníků. Vláda za tyto balíčky utratila téměř 111 milionů eur. Banka Goldman Sachs obvinění odmítá a hájí se tím, že na nevýhodných hypotékách sama tratila. 

Připojuje se i Británie

Britský regulátor finančního sektoru Financial Services Autority (FSA) nezůstává stranou a už se podezřelými praktikami bankéřů Goldman Sachs začal také zabývat. Zahájení vyšetřování už britský regulátor potvrdil i oficiálně. "Jak se dalo očekávat, FSA prošetřuje okolnosti tohoto případu, a pokud dojde k závěru, že by měl přijmout nějaká opatření, učiní tak. Zároveň blízce spolupracujeme se zámořským regulátorem," stojí v oficiálním prohlášením FSA.

Banka na oznámení FSA, že zahajuje vyšetřování, reagovala prohlášením, že jde ze strany britského úřadu o neuvážený a neadekvátní krok. Podle Goldman Sachs byli všichni, kdo investováním do hypoték přišli o peníze, zkušení a profesionální investoři a o rizicích spojených s těmito obchody museli dobře vědět.


http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/business-ve-svete/clanek.phtml?id=666206

Žádné komentáře