9/11 a NWO

Novinky

Operace Castaway: ATF posílala zbraně také gangům v Hondurasu


(kráceno)

Důkazy naznačují, že ATF dávala zbraně nejen Mexickým dorgovým kartelům a gangům, ale také kriminálním gangům v Hondurasu, včetně vražedného MS-13 nebo Mara Salvatrucha, známého pro práci s kartelem Sinaloa.

Sinaloa, největší pašerácká organizace operující v Mexiku, pracovala úzce s Wacovia Bank. Minulý březen bylo u soudu soudu, že proprala skoro 400 million dolarů skrz síť směnáren nebo "casas de cambio" mezi lety 2004 - 2007.

MS-13 je známá pro brutalitu, včetně vraždy 28 Hondurasanů, když v roce 2004 členové gangu zasypali autobus střelami.

Nová odhalení ohledně federální operace - pojmenované Castaway – přichází na světlo poté, co republikán Gus Bilirakis poslal generálnímu prokurátorovi Ericu Holderovi a řediteli ATF Kenu Melsonovi dopis.

“Poslední dny přišla na svět informace, že se ATF a ministerstvo spravedlnosti účastnili tzv."gun walkingu" za hranicí vyšetřování Operace Fast and Furious." napsal Bilirakis Holderovi a Melsonovi.

Příběh byl odhalen 6.července, když ho novináři Mike Vanderboegh a David Codrea popsali v The Examiner.

“Virginia O’Brien, zvláštní agent ATF v Tampě, prováděla vyšetřování, protože ušlé zbraně v Hondurasu nesou identické taktiky s Fast and Furious, bylo těmto novinářům řečeno tento večer skrz soukromou koresponci od důveryhodného zdroje." napsali.

ATF na toto neodpověděla. Informace se také donesla předsedovi Výboru pro dohled a vládní reformy Darrellu Issovi a členovi soudní komise Charlesu Grassleymu.

Korporátní média ještě operaci Castaway nevěnovala tolik pozornosti jako Fast and Furious.

Media Matters, propagandistická operace dotovaná globalistou Georgem Sorosem, tvrdí, že reportáže o rostoucím skandálu jsou pravičáckou konspirací a obhajují prolhanost vládních birokratů, kteří se vymlouvají ohledně nelegálních operací.

Obama řekl, že Holder Fast and Furious nevěděl, takže můžeme předpokládat, že Holdera a Ministerstvo spravedlnosti budou tvrdit, že neví také o operaci Castaway.

Jak bylo poznamenáno Josephem Alanem Sanchezem v úterý, USA posílaly zbraně přes jížní hranici více než deset let.

“A to už minimálně deset let, specialista tajných operací Celerino ‘Cele’ Castillo III světu říkal, že USA posílaly zbraně běžně přes jížní hranici a drogy ze jížní Ameriky do Severní. A teď v létě 2011, je BATF pod palbou za pozorování prodejů a distribuce autimatických zbraní do Mexika. Svědectví před kongresem v posledních mesících odhaluje vypočítaný plán zvaný Operace Fast and Furious,” napsal Sanchez.

A aby toho ke Castillovemu obvinění nebylo málo, jeden z králů ganfu Los Zetas Rejón Aguilar řekl začátkem měsíce Mexické federální policii, že skupina kupovala zbraně přímo od zástupců Americké vlády.

Za snahu říct pravdu o tomto a o Irán Contra byl v roce 2008 Castillo obviněn z federálních zločnů prodávání zbraní bez licence, případ byl označen několika nesrovnalostmi, které zvyšovaly podezření o falešném obvinění.

I přes odmítání republikáni v kongresu věří, že skandál dosahuje nejvyšších pozic na ministerstvu spravedlnosti.

Požádali kancelář prokurátora o vydání emailů, dokumentů a dalšího materiálu o roli Washingtonu v operaci, která povolila poslat Americké poloautomatické zbraně Mexickým drogovým kartelům, podle Los Angeles Times.

Mělo by být zřejmé, že je ATF upadající federální agentura. Slyšení by měla okamžitě volat po sebrání licencí a systematickém ozbrojení agentů.

http://www.prisonplanet.com/operation-castaway-atf-trafficked-guns-to-honduran-criminal-gangs.html
Žádné komentáře