9/11 a NWO

Novinky

Odpor Libyjských mas k válce NATO zesiluje


Jak válka USA a NATO vstupuje do pátého měsíce trvání, odpor k intervenci se zesiluje. Tísíce bomb shozených západními vládami na Libyi se neukázaly být jiné od pouličních demonstrací bránící Libyjskou vládu.

Do 14.července letecké útoky NATO zabili 1110 civilistů a zranily 4500. Sankce uvalené na Libyi západními mocnáři vyústily v nedostatek paliva, jídla a vody. 22.července bobmardovalo NATO nepostradatelný vodovod, který přináší 70% populace zásobu vody. 30.července NATO oznámilo, že přes noc bobmardovalo tři vysílače Libyjské státní televize v Tripoli.

Bombardování důležité infrastruktury, škol, skladišť a nemocnic je běžné. Jsou daleko od oslabení podpory vlády, tyto útoky slouži k rozbouření Libyjských mas.

V Tripoli skoro 2 miliony lidí, cože třetina celé Libyjské populace, vyšla 1.července do ulic, aby vyjádřili svůj odpor k bombardování NATO v největším světovém shromáždění. Prostestanti zde roztáhli obrovskou 6ti kilometrovou vlajku.

Prostesty probíhaly a rozšířily se do měst po celé zemi. V al-Aziziyah skoro každý ze 4 tisíc obyvatelů přišel 19.července podpořit Libyjskou vládu. Pro-vládní protesty dokonce probíhají ve východní Libyi, včetně v rebely drženém Benghazí.

Libyjská vláda vyzbrojila masy

Kaddáfiho vláda dodala 1,2 milinou zbraní a poskytla bojový trénink civilním dobrovolníkům, spousta z nich byly ženy, aby se mohli připravit na možnost pozemní invaze NATO. Jedna dobrovolnice, Azia Abu al-Qasem, 43 letá matka osmi dětí řekla Washington Post, že ačkoliv nikdy ze zbraně nevystřelila, je připravena bránit svou zemi. "Přišli k nám kolonialisté. My k nim ne." řekla (Washington Post, 1.července)

Koloniální původ války byl jasný od samého začátku. Intervence v březnu, kdy se rebelové blížili k pořážce, NATO řeklo, že cílem masivní bombardovací kampaně je "ochrana civilistů". Imperialistické složky brzo přiznaly, že cílem byla změna režimu a svržení suverenní vlády Libye.

Jejich arogance vedla k víře, že Kaddáfiho můžou shodit rychle. Válka ale trvá už měsíce. Masová mobilizace Libyjské populace se neočekávala.

Nedávno členké státy NATO uznaly rebelskou Národní přechodnou radu jako legitimní vládu Libye. 27.července Británie oznámila vyhoštění všech zbývajících Libyjskch diplomatů, pozvala TNC, aby tam vedla ambasádu a rozmrazila 131 milionů dolarů z Libyjského majetku k dotování TNC.

Imperialisté nedosahují svých cílů. Jako výsledek mění své pozice. Británie, Francie a USA nedávno oznámili, že pokud Kadáffi odstoupí od moci, dovolí mu v zemi zůstat. Myšlenka, že tyto země, bývalí kolonialisté Afriky, chtějí vést Africkou zemi, kde můžou žít Afričtí lídři, vylučuje všechny pochyby o tom, že se jedná o koloniální válku.

V této válce občané Libye pokračují v demonstracích a spojují se v obraně své země. Progresivní složky v USA musí následovat žalobu a jednoznačně požadovat okamžité ukončení imperialistických sankcí a bombardování Libye.


http://www.pslweb.org/liberationnews/news/libyan-masses-resistance-to.html
Žádné komentáře