9/11 a NWO

Novinky

Norská policie popírá selhání, k masakru jeli auty a člunem

Nová verze: Žádný slzný plyn, položil zbraně sám. Nestřílel hodinu a půl, ale jen hodinu.

Policejní šéf v Oslu Anstein Gjengedal v norské televizi NRK prohlásil, že protiteroristická jednotka Delta v pátek vyrazila do akce hned po prvním poplachu, ačkoli bylo krátce po předchozí explozi ve vládní čtvrti v Oslu.

"Byli jsme tam rychle," tvrdí Gjengedal. Elitní policejní jednotka k ostrovu vzdálenému od Osla asi 45 kilometrů přijela v autech, čímž podle některých norských médií zbytečně ztratila čas. Člunu, na který pak policisté přestoupili, navíc údajně vysadil motor.

Gjengedal tvrdí, že přeprava po zemi byla v danou chvíli nejrychlejší, protože jediný vrtulník, který mohla policii poskytnout armáda, byl mimo Oslo, což by vše zdrželo. "Několik let jsme žádali o přepravní vrtulník, bez úspěchu," konstatoval policejní šéf.

Policie měla k dispozici pouze jeden monitorovací vrtulník, ale ten nebylo možné rychle využít, protože celý příslušný personál měl dovolenou.

Gjengedal také řekl, že po příjezdu policie střelec položil obě své zbraně a neozbrojený se nechal zatknout. Média původně uváděla, že střelec byl zneškodněn ze vzduchu.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/239986-norska-policie-popira-selhani-k-masakru-jeli-auty-a-clunem.html
Žádné komentáře