9/11 a NWO

Novinky

Německo se účastní války v Libyi bez schválení parlamentu


- Ministr obrany Thomas de Maiziere řekl..že využití německých vojáků v operacích NATO je standartní postup a nevyžaduje schválení parlamentu..

Více jak 100 německých vojáků se účastní operace NATO v Libyi, což je 10krát více než se předtím myslelo, přiznala vláda.

Německý ministr obrany učinil přiznání v pátek při odpovědi žádosti o informaci Zeleného člena parlamentu Hanse-Christiana Ströbeleho. Až do teď bylo předpokládáno, že se operace NATO účastní 11 neměckých vojáků.

Ministr řekl, že se 103 vojáků účastní bombardování cílů proti armádě Libye...stejně tak vydává rozkazy AWACS, leteckému varovnému a kontrolnímu systému letadel NATO.

Ströbele argumentoval, že německý parlament měl být požádán o povolení účasti vojáků. Zelená strana teď zvažuje podání ústavní stížnosti proti vládě.

Předchozí přiznání, že 11 německých vojáků se účastní mise, přišlo v srpnu jako odpověď na žádost Ströbeleho. Ministr obrany Thomas de Maiziere řekl, že použití německých vojáků v operacích NATO je standartní postup a nevyžaduje schválení parlamentu.

Ströbele obvinil Berlín z rozporuplnosti.

“Tento postup odporuje každé veřejné deklaraci vlády, která nechce být zapojena vojensky v misi NATO v Libyi." řekl.

Zástupce Amerického prezidenta Barracka Obamy začátkem měsíce řekl, že jsou USA potěšeni současným německým přístupem k pomoci libyjské rekonstrukce.

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=26481
Žádné komentáře