9/11 a NWO

Novinky

NATO provedlo razii na Kaddáfiho ropný tanker


Plavidlo s vlajkou Libye řízeno rebely a asistováno kontingentem námořních zvláštních jednotek,  ty na Cartagenu nastoupili ve středu ráno u Maltských vod.

Cartagena je vlastněna dodávací rukou Libyjské vlády General National Maritime Transport Company, která by měla být ovládána synem plukovníka Kaddáfiho Hannibalem, který je na seznamu sankcí. Před třemi měsíci vyzvedla náklad v Turecku.

Maltská námořní loď sledovalo plavidlo hned jak vyjelo a sledovalo ho dokud neopustilo záchranou oblast.

Mluvčí NATO ve středu večer přiznal, že bylo plavidlo eskortováno námořní hlídkou do přístavu rebelů v Benghazi. "Monitorovali jsme loď a loď byla zastavena a náznaky naznačují spolupráci se složkami NATO hned jak se přibližovala k pobřeží Libye." řekl plukovník Roland Lavoie, mluvčí NATO.

"NATO bude následovat běžné procedury a bude na veliteli lodě NATO, zda se na loď bude moct vstoupit, zda tomu dovolí počasí a voda."

Petroleum Economist, industriální newsletter, prvě uvedl, že Cartagena byla zabavena anti-Kaddáfiho rebely s pomocé zvláštních jednotek z Evropských států.

Plavidlo mělo na palubě 250 tisíc barelů petroleje, vzácné komodity v obou částech rozdělené Libye.


Od celonárodní vzpoury 17.února se Libyjská produkce prakticky zastavila a rafinérie produkují minimální množství paliva. Odvrácení paliva od režimu rebelům přidává několika úderům.

Itálie byla hlavním dovozcem rafinovaného paliva režimu plk Kaddáfiho. Údajně pokračuje dovoz surové ropy z Libye přes podmořský ropovod.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/8680546/Libya-Nato-carried-out-raid-on-Gaddafi-oil-tanker.html
Žádné komentáře