9/11 a NWO

Novinky

Ministerstvo zdravotnictví obnoví postih za odmítnutí očkování


Ministerstvo zdravotnictví pracuje na novele zákona, která znovu umožní postihovat rodiče za to, že odmítnou povinné očkování svých dětí.

Součástí novely zákona o veřejném zdraví bude sankcionování za nedodržení povinnosti očkování," řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň. Zatím není jasné, jaké tresty by rodiče mohli za odmítnutí očkování pro dítě dostat, uvažuje se o pokutách v řádu tisíců korun.

Novela počítá také s uzákoněním očkovacího kalendáře, který zatím rovněž určuje pouze vyhláška. Změnu počtu povinných očkování ministerstvo ovšem nechystá; i nadále jich bude devět. ČR tak patří mezi země s nejvyšším počtem povinných očkování. Řadě rodičů i Lize lidských práv se systém očkování zdá příliš přísný a počet povinných vakcín vysoký.

Ministerstvo velké množství povinných vakcín obhajuje tím, že lidé by se dobrovolně očkovat nenechali a že hrozí návrat dávno vymýcených nemocí. Například v Rusku v devadesátých letech onemocnělo 150 tisíc dětí záškrtem a 4 tisíce na něj zemřely, v Bulharsku zemřelo 20 dětí na spalničky, nemocných dětí tamní ministerstvo zdravotnictví evidovalo 23 tisíc.

http://www.ct24.cz/domaci/112179-ministerstvo-zdravotnictvi-obnovi-postih-za-odmitnuti-ockovani/


Poslední komentáře
07.06.2016 21:00:14: Mýlíte. Jsem si jistý. Mohu bránit svou pozici. Napište mi do PM. 8-O rychlé půjčky české budějovice...
16.06.2015 14:12:53: Je mi líto, ale myslím, že Se mýlíte. Jsem si jistý. Mohu bránit svou pozici. Napište mi PM, diskuto...