9/11 a NWO

Novinky

Libyjská žaloba: NATO žalováno za bombardování


Právníci podali civilní žalobu v Belgii, obviňují NATO ze zabití 13 civilistů, včetně tří dětí při bombardování obytného domu bývalého vládního úředníka v Libyi.

Marcel Ceccaldi, právník z Paříže, ve čtvrtek řekl, že také požádal soud v Bruselu, aby poslal do Libye dva experty k zhodnocení fyzického psychologického dopadu z červnového útoku blízko Tripoli, aby mohli určit, jakou kompenzaci budou po NATO chtít.

Vojenská aliance sídlí v Bruselu a jeho mluvčí Carmen Romero ve čtvrtek řekla, že všechny letecké útoky NATO jsou mířeny na vojenské cíle a na civilní oběti si dávají pozor. Západní letecké složky bombardují Libyi skoro 5 měsíců, ale ve svržení režimu Muammara Kaddáfiho selhaly.

Ceccaldi řekl, že ačkoliv si mezinárodní organizace jako je NATO užívají diplomatické imunity v kriminálních případech, při cilivních žalobách spadají pod jurisdikci Belgických soudů.

"Začali jsme jednat před Bruselem proti NATO pro našeho klienta, který....přišel o svou ženu a tři děti během bombardování NATO." řekl Ceccaldi. "Přeje si být uznán jako oběť a chce obdržet moralní a materiální odškodnění za to, čím si prošel."

Ceccaldi a Belgický právník Ghislain Dubois zastupují Khalida el Hamidiho, vysloužilého Libyjského generála a člena vládní Revoluční rady, jehož dům byl zničen dvěma bombami 20.června ve 2:30 ráno. Exploze zničila dva domy ve městě Surman, 70 kilometrů západně od Tripoli. 30 lidí bylo zabito, včetně tří dětí, Hamidiho příbuzných a pomocníků.

V tu dobu, NATO přiznalo, že útočilo na oblast, ale popsalo to jako "velící a řídící centrum". Ceccaldi řekl, že to byla rezidence v tiché civilní oblasti a pod Ženevskou konvencí nebyla legitimní cílem.

Ceccaldi také nařídil ICC, aby se chopil Hamadového případu, který nazývá "jasným válečným zločinem." Řekl, že měl soud zvážit velitele NATO jako zdopovědné za akce svých podřízených.

Soud sídlící v Hágu vydal zatykač na Kaddáfiho, jeho syna Seifa al-Islama a šéfa Libyjské rozvědky Abdullaha al-Sanoussiho za zločiny proti lidem.

Tribunál byl kritizován za zaujatost a že se snaží zaměřovat na lídry rozvojových zemí. Začátkem tohoto měsíce, 53 členů Africké unie řeklo svým členům, aby zatykač na Kaddáfiho ignorovali.

Ceccaldi řekl, že Hamidiho případ může obviněním úředníků NATO pro ICC poskytnout "dobrou příležitost" pro znovu obnovení své reputace.

http://uruknet.info/?p=m79994&hd=&size=1&l=e
Žádné komentáře