9/11 a NWO

Novinky

Kultovní střílečka Counter-Strike - školou podporovaná zábava středoškoláků


Zatímco část středoškoláků se učí a připravuje na budoucí profesi, asi padesátka jiných středoškoláků mezi sebou celé dopoledne soutěží ve hře Counter-Strike. Vášnivým hráčem stejné hry byl také německý student Sebastian Bosse. A pak náhle 20. listopadu 2006 potom vešel na střední školu v Emsdettenu a začal střílet - zranil 37 lidí a poté se zabil. A jaký byl důvod? Na internetu zanechal dopis na rozloučenou, který kriminalisté považují za autentický. "Nenávidím lidi," napsal v něm 18letý mladík. "To jediné, co jsem si ze školy odnesl, bylo to, že jsem nula," tvrdí v něm.

České studenty přitom ve hře samotné i v zapojení se do turnaje školy podporují. A dokonce je kvůli tomu omlouvají z vyučování. "Paní ředitelka nás pustila, dokonce byla i ráda, že to bude reklama pro školu a omluvila nás," tvrdí student David Lacina ze Střední školy služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové. Problém ve výběru hry pro středoškolské zápolení a v jeho načasování nevidí ani samotní organizátoři soutěže. "Hrají to i mladší děti, než by měly, takže problém s tím, že by je učitelé nepustili, nebyl žádný," dodává Jakub Čížek ze společnosti 4Events.

Ministerstvo školství o turnaji v Counter-Striku nevědělo, navíc má problém s benevolencí škol. "Mě zarazilo to, že na to mistrovství jsou uvolňováni ze škol, rozuměl bych tomu, kdyby šli na matematickou, sportovní olympiádu," podivuje se postupu jednotlivých škol ministr školství Josef Dobeš. 

Counter-Strike a všechny další násilné hry se rok po masakru na střední škole v Emsdettenu snažili Němci zakázat v celé Evropské unii. Důvod byl jednoduchý - zvedají agresivitu i v reálném životě. Ministři spravedlnosti zemí unie se ale nakonec na stopce pro tento typ počítačových her neshodli.  
Žádné komentáře