9/11 a NWO

Novinky

Kam se poděly Libyjské děti?


Obavy veřejnosti a vlády v západní Libyi se týkají 53 holek a 52 chlapců ve věku 12-18 let z vládního domu pro sirotky a zneužívané děti, který byl do února v Misratě, která je teď po kontrolou Rebelů. Podle několika zpráv z posledních tří měsíců a svědectví prezentovanými minulý čtvrtek mezinárodním médiím v Tripoli Rexis Hotel General Union for Civil Society Organizations:

105 dětí, část z tísice pohrešovaných, bylo "uneseno" složkami rebelů, když vstoupili (rebelové)do Misraty a šli na přestřelku, něco z toho bylo zdokumentováno Human Rights Watch a Amnesty International. Je bez pochyby, že jsou děti v zařízení nejsou. Odtud to ale zůstává záhadou.

Libyjská vláda tvrdí, že byly uneseny rebely, kteří šli koncem února střílet. Několik zpráv od svědků tvrdí, že děti byly naposledy viděny, jak jdou buď na Tureckou, Italskou nebo Francouzskou loď. Více než jeden svědek tvrdil, že viděl, jak byly některé z dětí prodány v Tunisku. Na svém Twitteru místní reportér Russian Telesur řekl, že "několik zdrojů potvrdilo, že 105 dětí bylo vzato ze země na lodi, která mohla být Turecká, Francouzská nebo Italská."

Libyjský ministr sociálních věcí Ibrahim Sharif řekl tento týden reportérům v Tripol: "Chceme pravdu a tyto země zodpovědné za tyto děti, které nejsou vojáky nebo bojovníky." Sharif dodal, že doktor rebelů zajatý vládními vojáky řekl, že někteří ze sirotků byli převezeni do Itálie a Francie. Když vezmeme v úvahu historii Misraty jako hlavní přístav prodeje otroků,  
tak to dnes částečně vysvětluje napětí mezi jednou třetinou Libyjské populace (černí) a těmi, kteří jsou nástupci otroků a spousta z těch, kteří žijí v západních věsnicích, teď bojuje s rebely, obavy jsou ostré.

Zatímco má Libyje asi nejpřísnější zákony o ochraně dětí na celém středním východě a v Africe, lidé si jasně pamatují, že Francie byla v roce 2007 centrem skandálu, když se pracovníci charity Zoe Ark pokusili letecky vyvézt 103 dětí z Čadu do jižní Libye, ti řekli, že to byli sirotci ze Sudánu. Mezinárodní pomocný personál pak zjistil, že děti byly z Čadu a měly alespoň jednoho žijícího rodiče. Lidé tady cítí podobný osud pro Libyjské teenagery.

Lidé si také pamatují, co se stalo před dvěma lety na Haiti, když byli"sirotci", podle místních úřadů, uneseni. Díky pašeráctví lidí v tomto regionu, zvláště dětí, byl zde také strach.

NATO neodpovědělo na žádost o informace týkající se zmizelých dětí, ani UNICEF, Save the Children nebo kancelář ministrně zahraničí Hillary Clintonové. Kongresman Ohia Dennis Kucinich souhlasil s požadavkem, aby Bílý dům okamžitě nařídil vyšetřování a samozřejmě každý advokát pro lidská práva na západě by měl tento problém pozvednout a požadovat okamžité vyšetřování své vlády.

Vyšetřování také po OSN požadovala Libyjská vláda, Římsko-katolický zástupce kněz Giovanni Martinelli a otec Daoud z církve Ježíše Krista krále.

Mluvčí Národní přechodné rady odmítl obvinění, že prodali děti a tvrdí, že je všechny má Libyjská vláda v Tripoli a snaží se je použít jako lidský štít v pětkrát bombardovaném komplexu Bab al Azizya ve středním Tripoli. Žádná ze známých organizací nebo novinářů, kteří tvrzení vyšetřovali neviděli žádné známky dětí v Bab al Azizya. General Union má fotografie, jména a věk pohřešovaných dětí a široce je rozvěšuje.

Více jak tucet sociálních organizací, skupin pro ženy a Libyjských právníků rozjeli intenzivní mediální a veřejnou kampaň k nalezení dětí, které jsou pohřešovány už 6 měsíců.

http://uruknet.info/?p=m80337&hd=&size=1&l=e
Žádné komentáře