9/11 a NWO

Novinky

K rozsahu norské tragédie přispěl nezájem pracovníků tísňové linky

A je to tu zas...totální selhání pořádkových sil.

Tajné služby sledovaly Breivika už od března

Podle nejnovějších informací týkajících se pátečního masakru na ostrově Utöya v Norsku mohli ke zpoždění zásahu proti vraždícímu střelci přispět zaměstnanci tísňové linky. Podle některých lidí, kteří na linku volali, byli v první chvíli odbyti s tím, že nemají blokovat linku, pokud nevolají ve spojitosti s útokem v centru Osla. Útočník Anders Breivik měl tak víc než hodinu na to, aby účastníky letního tábora postřílel.


"Neblokujte linku," řekli pracovníci tísňové linky podle deníku Die Welt v prvních minutách masakru na ostrově Utöya mladým volajícím, protože hovory nesouvisely s útokem v Oslu. Další kritice policie čelí kvůli tomu, kdy a jak se na ostrov dostala. Norské televizi se totiž podařilo najmout vrtulník a natočit střelce ještě předtím, než se na místě objevili policisté. Elitní policejní jednotka totiž k ostrovu vzdálenému z Osla asi 45 kilometrů jela auty a podle některých norských médií tím zbytečně ztratila čas.

Člunu, na který pak policisté přestoupili, prý údajně vysadil motor. Některá média psala rovněž o tom, že policie člun nemohla najít. Policie se brání tím, že přeprava po zemi byla v danou chvíli nejrychlejší. "Několik let jsme žádali o přepravní vrtulník. Bez úspěchu," řekl policejní šéf v Oslu Anstein Gjengedal. V hledáčku norské tajné policie byl navíc útočník už v březnu, a to kvůli nákupu chemikálií. Pro policejní dohled to ale tenkrát nestačilo. Část chemikálií, které Breivik legálně pořídil z několika zdrojů, nakonec použil k výrobě výbušnin.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/131120-k-rozsahu-norske-tragedie-prispel-nezajem-pracovniku-tisnove-linky/
Žádné komentáře