9/11 a NWO

Novinky

Jemenští odstřelovači stříleli do stotisícového davu


Nejméně 26 lidí zemřelo a přes 350 jich utrpělo zranění při střelbě bezpečnostních sil do účastníků mnohatisícové demonstrace v jemenské metropoli Saná. Protestující požadují odstoupení prezidenta Alího Abdalláha Sáliha už od ledna, v posledních týdnech na ně vládní síly tak tvrdě zaútočily poprvé.

K protestu u budovy státní televize a vládních úřadů v Saná se v neděli podle svědků shromáždilo více než sto tisíc lidí. Vládní síly se je snažily rozehnat. Odstřelovači z okolních střech prý na ně začali střílet ostrými náboji a policie použila také vodní děla a slzný plyn.

Tyto informace potvrzují také lékaři, kteří zraněné ošetřovali. Mnozí mrtví a zranění měli střelné rány v obličeji, na hlavě a na hrudníku, řekl AP doktor Muhammad Abahí. Šestatřicet zraněných je v kritickém stavu.

Po setmění se Saná ponořila do úplné tmy v důsledku náhlého výpadku elektřiny. Ten následoval poté, co se demonstranti zmocnili kontroly nad důležitým mostem, blokovali dopravu a začali stavět stany. Tisíce dalších protestujících zaútočily na vládní budovy a začali zapalovat domy, z nichž na ně údajně útočí odstřelovači a provládní gangsteři.

http://zpravy.idnes.cz/jemensti-odstrelovaci-strileli-do-stotisicoveho-davu-zemrelo-20-lidi-1jq-/zahranicni.aspx?c=A110918_190003_zahranicni_brm

Poslední komentáře
07.06.2016 22:42:12: Eth užitečné věci разныые))кароч прикона 8-O smlouva o finanční půjčce
07.06.2016 20:39:32: Mýlíte. Jsem si jistý. Pojďme diskutovat. Napište mi PM, пообщаемся. :-) půjčky na ruku kladno...