9/11 a NWO

Novinky

Irácký svatební masakr se možná ani nestal


15 mužů bylo nedávno v Iráku odsouzeno k trestu smrti za hromadné znásilnění a vraždu na svatbě. Odehrál se ale svatební masakr v Dujail vůbec?

Koncem května se skupina mužů v Irácké televizi přiznala k hrozným zločinům. V roce 2006, členové sunnitské teroristické organizace řekli, že unesli svatební doprovod zmixovaný ze šiítů a sunnitů. Ženy byly znásilněny, děti hozeny do řeky. 70 lidé bylo údajně zavražděno.  Rádio Netherlands Worldwide vyšetřovalo událost, která šokovala zemi, kde je brutální násilí každodenní událostí,

Poprava
Jeden z podezřelých ze svatebního masakru v Dujail Firas Hassan Fleih al-Juburi se účastnil demonstrací proti Irácké vládě. Přiznání ke zločinům na svatbě bylo vysíláno 28.května, pár dní před hlavní proti-vládní demontraci. Firas byl v televizi prezentován jako aktivista, který se ukázal být teroristou.

Mezi demonstrací pro lidská práva se odehrál masový protest proti terorismu volající po popravě pachatelů. 16.června soud oznámil, že všech 15 podezřelých bylo po krátkém procesu odsouzenou k trestu smrti, také za další zločiny, které provedli.

Pochyby
Politické skupiny v Iráku si okamžitě stěžovali, že premiér Nouri al-Maliki z tragédie těžil. Přiznání byla vysoce příhodná pro vládu. Jako aktivista pro lidská práva, byl také Firas člen Irácké strany vedené premiérovým velkým politickým rivalem Ayadem Allawim.

Amnesty International začala kampaň, protože pžiznání byla vysílána ještě před soudem. Na internetu oponenti režimu vyjadřovali pochyby o pravdě příběhu svatebního masakru. Nikdo ale otevřeně nezpochybnil, zda se tato tragídie vůbec stala.

Pět argumentů
Rádio Netherlands Worldwide posbíralo informace od věrohodných zdrojů a nenašlo žádný pevný důkaz, že se svatební masakr Dujail stal. Pro takové tvrzení je tu 5 argumetnů:

► 1. Před rokem 2011 se nikdo o incidentu neslyšel. Svatební masakr Dujail nebyl v roce 2006 oznámen médii. Iraqi Body Count (IBC) zaznamenal všechny zprávy ze všech médií o fatálních incidentech od roku 2003. Na žádost RNW, IBC provedl další hledání v médiích mezi července a říjnem 2006. "Kromě přiznání minulý měsíc, se událost se nedá nikde najít" říká výzkumník Josh Dougherty z IBC.

► 2. Přiznání obsahovali několik nesrovnalostí

► 3. "Je bez pochyby, že by média takový obrovský hrůzný zločin šířila mezi lidmi." říká Muwaffek al-Ayesh, výzvědný úředník pro Americké vojáky v regionu Baghdádu 2004-2010. "Jak je možné, že o tom neeexistují zprávy, když našim úkolem je posbírat informace?"

► 4. Zemřelo 70 lidí, nelze ale najít žádné pozůstalé. Údajní členové rodiny v televizním vysílání vystoupili. Když parlamentní delegace za nimi jela, ukázalo se, že ztratili rodinu v jiném útoku. Člen parlamentu Haidar al-Mulla z politického bloku Nouri al-Malikiho říká, že 15 mužů bylo obviněno z dalších zločinů a soudu nebyly hlášeny žádné oběti ze svatebního masakru.

► 5. RNW mluvilo přes kontaktní osobu s vůdci kemene a úředníky ze šiítské vesnice Dujail, ta měla být domovem většiny obětí. Anonymně řekli, že se masakr nestal.

Fabrikace?
Úřad zodpovědný za bezpečnostní operace v Baghdádu na otázky RNW neodpověděl. Mluvčí soudu také. Spousta Iráckých kontaktních osob bylo naštváno z možnosti, že se svatební masakr v Dujail nestal. "Je absurdní pochybovat." řekl Ismael Zayer, editor al-Sabah al-Jadid. "Je tu video záznam únosu, podezřelý se přiznali." říká. Odmítl tvrzení Radio Netherlands Worldwide, že video ukazující další události a záznam svatebního masakru k nenalezení.

Britská právnická firma Public Interest Lawyers teď na žádost rodin odsouzených přebírá vyšetřování. Mezinárodní organizace si myslí, že přiznání mohla být učiněna při mučení a že soud nebyl proveden oprávněně.

15 odsouzených mužů možná bude popraveno za zločin, který nespáchali.

http://uruknet.info/?p=m79918&hd=&size=1&l=e

Žádné komentáře