9/11 a NWO

Novinky

Horovo oko


Horovo je starodávný egyptský symbol, který má mnoho významů.

Starověký Egypt

Horovo oko, podle názvu, je spojováno s bohem Horem, který přišel v boji o oko.
Oko se skládá ze 6 části, každá z těch částí reprezentuje jeden smysl (zrak,čich,hmat,sluch,chuť a myšlení), v obrázku jsou sezařeny podle své důležitosti a podle toho, kolik energie musí být okem sežráno k příjmutí určitého smyslu. V tomto případě jde jen o jídlo.
Starodávní Egypťané měli své vlastní měrné jednotky. Horovo oko reprezentuje části celku. Celé oko je 1 Hekat (tím egypťané měřili půdu) a všechny části dávají dohromady celek.

1/64 Hekatu je hmat
1/32 je chuť
1/16 je sluch
1/8 je myšlení
1/4 je zrak
1/2 je sluch

1. Hmat 1/64 hekatu


Tato část oka reprezentuje zasazení stonku do země.Zasazením stonku vznikne kořen. Země reprezentuje dotek. Samotné zasazení fyzický kontakt a dotýkání.

2. Chuť 1/32

Tato část reprezentuje rašení obilí nebo rostliny, která byla zasazena. Je to jídlo, které dáváme do pusy. A také reprezentuje chuť. Chuť je také dotek + tvar. Tím chci říct, že různé chutě, které zkoušíme pochází z různých  tvarů. Takže dotek je více podstatný smysl než chuť.

3. Sluch 1/16 

Tahle část představuje ucho. Také, má tvar rohu nebo hudebního nástroje. Když slyšíme zvuk nebo nějakou kombinaci zvuků, je buď příjemná nebi nepříjemná. Zvuk má pro nás chuť, způsobuje přednost. Zvuk vyžaduje dotek + chuť a také je kombinací nižších smyslů.

4. Myšlení 1/8

Často používáme obočí k vyjádření myšlenek. A tenhle obličejový rys je nejblíže části čela, které je spojeno s myšlením. Například zvedneme obočí, když jsme překvapení. Myšlení = Hmat + dotek + sluch. A zase, máme chutě pro různé typy myšlenek. 

5. Zrak 1/4 
Tohle je čočka oka. Rerezentuje zrak nebo pocit světla.

6. Chuť 1/2 
Tahle část představuje nos. Reprezentuje pocit vůně.


Horovo oko teď

Když si teď vygooglíte Horovo oko, tak vám Google vyjede převážně jen jeden význam. Horovo oko je symbolem života a ochrany před zlými duchy. Možná proto ho pořád vidíme v televizi, v hudebních klipech apod...

Robbie Williams ho má dokonce vytatované na krku a ve svém logu s otazníkem.


Bob Dylan ho pro změnu používá na své suvenýry.


Muse si ho vozí na pódiu ve své aktuální tour. Tito dokonce mají i levé i pravé, reprezentují Měsíc a Slunce. Jak asi musí být symbol silný, když ho tam mají 3x nebo 4x?Adam Lambert, jeden z finalistů American Idol ho má vytetované na ruce.


Tento symbol nosí s sebou, aby byli chráněni před zlými duchy, kteří jich můžou doprovázet, mají čistou hlavu a neblázní z toho a také to, že když ho my vidíme subliminálně nám přivozuje pocit ochrany a bezpečí...


Popsalo se o tom hodně papíru a každý říká něco jiného, tak opět si můžete myslet co chcete...


Zdroje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Eye_of_horus
http://www.hol.com/~hawmtn/horus.htm

Žádné komentáře