9/11 a NWO

Novinky

GPS pro děti

Dnes na ČT.


Každé zařízení funguje odlišně, princip je ale podobný. Pomocí satelitního signálu lze zjistit, kde se dítě nachází, u některých dokonce zpětně, kde se pohybovalo. Navíc, pokud se bude dítě cítit v nebezpečí nebo se třeba ztratí, aktivuje přístroj a ten odešle na několik vybraných telefonních čísel SMS zprávu.

Problém nastává i v místě, kde je slabé pokrytí. Odborníci navíc upozorňují, že ze strany firem může jít o pokus na zoufalých rodičích vydělat. "Lze to připisovat velmi medializovanému případu únosu Aničky, rodiče mají strach, aby to nepotkalo jejich děti. Lokátor je dostupná možnost, jak je chránit, samozřejmě ta účinnost je velice sporná," podotkl redaktor technet.cz Václav Nývlt.

Rozšíření GPS lokátorů už teď vyvolalo třeba na internetu debatu o tom, jestli příliš nezasahují do dětských práv. Rodiče by totiž mohli bez pádného důvodu svoje děti libovolně špehovat.

http://www.ct24.cz/domaci/110330-jak-mit-staly-prehled-o-detech-pomahaji-gps-lokatory/


GPS hlídač dětí rodiče informuje o pohybu potomků

Jednoho krásného dne někdo příjde s "lepší" technologií - s čipem. Buď se lidé dozví, že tohle nefunguje a příjmou lepší řešení nebo časem se objeví lepší technologie.

 


Žádné komentáře