9/11 a NWO

Novinky

Falešné vítezství Rebelů v Libyi


Od minulého čtvrtka a s aktivní podporou leteckých složek NATO, se východní rebelové v Libyi snaží dobýt ropné město Brigu. V jednom bodě dokonce tvrdili ,že vyhráli a že město mají v "plné kontrole". To se ale nezdá být pravdivé. Místo toho se zdá, že rebelové bitvu prohrávají:
Rebelové se už skoro týden snaží získat město, které je domovem ropné rafinérie a terminálu, říkají ale, že pokrok zpomalila minová pole vytvořená Kaddáfiho jednotkami.

Obsadili pozici 10km západně od ropného střediska, pracovali na vyčištění pole, aby mohli jít dál.

"Možná za tři nebo čtyři dny vyřešíme tento problém a budeme v Brize." řekl mluvčí rebelů Ahmed Bani.

Tak to teda hodně štěstí.

Jak každý voják ví, každá vojenská bariéra může být vytvořena jenom když je monitorována a bráněna a zdá se, že přesně to Kaddáfiho jednotky dělají. Reportér LA Times v oblasti viděl:

Bojovníci popsali raketovou střelbu Kaddáfiho jednotek, které zasáhly jednotky rebelů snažící se jít do města. Pokrok je zdržen, rebelové se lečí a evakuovali oběti, řekli.

Povstalci říkají, že vládní jednotky pověsili vlajky rebelů na nějaké raketomety, aby se mohli přiblížit k jednotkám rebelů.

Rebelové se snaží vyčist minové pole v otevřené poušti, kde je může dostat dělostřelectvo. Nevybavili vozidla na ochranu proti dělostřelectvu a nemají žádné zařízení na zneškodňování min. Výsledek je, jak se dalo předpokládat, hodně obětí:

Poslední útok na rebely v Brize, který začal ve čtvrtek, zanechal minimálně 32 mrtvých protivládních bojovníků a 291 zraněných, podle záznamů nemocnice.

Tohle je o mrtvých a zraněných vojácích. Pochybuju, že tito rebelové budou pokračovat v útoku.

Na západě rebelové unesli malé město a vyrabovali ho. Jak napsal C.J Chivers, také nejspíš provedli další válečné zločiny a snaží se je ututlat:

Minulý týden jsme mluvili o pěti mrtvých mužích v uniformách Kaddáfiho jednotek zabetonovaných blízko Qawalish. [...] Poté otázky, co se stalo těmto mužům získaly pozornost mezi dalšími agenturami a zprávy dalších novinářů přicházejí. O té doby bylo místo zničeno buldozerem.
...
Přes víkend, co bylo místo odstraněno a zničeno, jsme se přestali snažit dozvědět se víc. Náš řidič oznámil, že pod příkazy od vojenského vedení rebelů nám nedovolí se k místu přiblížit.

Pět mrtvých vojáků bylo mučeno a byly jim sťaty hlavy.

I přes odpor od USA Francie znovu nabídla Kaddáfimu, aby zůstal v Libyi:

"Jedna z možností je, že Kaddáfi zůstane v Libyi." řekl Alain Juppe Francouzskému kanálu LCI. "Ale pod podmínkou, že se bude držet dál od politiky. Proto čekáme než začneme politický proces."

Někoho by zajímalo, jak by to mohlo fungovat. Opravdu Francie očekává, že všechno bude v pohodě, jestli Kaddáfi odstoupí? A co ti lidé, kteří ho podporují? A co nejednota v řadách rebelů? A co jejich válečné zločiny? Zatím jsem neviděl odpovědi na tyto otázky.

Nebylo by lepší prostě oznámit chybu a jendodušše ukončit válku a nechat úklidu Kaddáfiho?

http://www.moonofalabama.org/2011/07/a-false-rebel-victory-in-libya.html

Žádné komentáře