9/11 a NWO

Novinky

EU: Omezíme prodej střelných zbraní a chemikálií


Představitelé Evropské unie vyzvali k urychlenému zavedení opatření, která mají zamezit prodeji střelných zbraní a chemikálií.

EU tak chce zamezit tragédiím, které se staly v pátek v Norsku. "Je jednodušší dosáhnout kompromisů po takovýchto šokujících událostech," uvedl mluvčí Evropské komise Michele Cercone. Podle něj byly už dříve podobné návrhy EU doručeny lídrům členských zemí, kteří je projednávali, ale doposud nedokázali prosadit. V září loňského roku navrhl výkonný orgán EU omezení přístupu k chemikáliím, které jsou volně dostupné v supermarketech a mohou být použity při výrobě výbušniny, jako tomu bylo při bombových útocích v Londýně v roce 2005.

Komisařka pro vnitřní záležitosti Cecilia Malmströmová uvedla, že umělé hnojivo, jež použil atentátník z Osla, "je jedním z nejběžnějších prostředků v této oblasti". Při útocích v Londýně útočníci použili k výrobě výbušniny peroxid vodíku, který je běžný například v barvách na vlasy. Návrh Evropské komise se snaží zajistit stejnou úroveň kontroly nebezpečných chemikálií ve všech 27 členských státech EU, aby tak "zabránila teroristům a zločincům při zneužívání rozdílů v zabezpečení mezi jednotlivými státy". Komise rovněž navrhuje zákaz produktů s některými chemikáliemi nebo alespoň jejich licencovaný prodej.

Projednává se také způsob, jak sledovat prodej střelných zbraní. "Doufáme, že se nám podaří tato opatření schválit, jak nejdříve to půjde," uvedl Cercone. Malmströmová připomněla, že Evropská unie v listopadu loňského roku označila "boj proti radikalizaci" za jednu ze svých priorit. "Je velmi důležité, abychom pracovali s preventivními opatřeními ve snaze zabránit lidem s extremistickými ideologiemi, aby od slov přešli k činům," uvedla komisařka.


http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-evropske-unie/eu-omezime-prodej-strelnych-zbrani-a-chemikalii/
Žádné komentáře