9/11 a NWO

Novinky

Chystá se veřejný registr pedofilů


Inspirací pro tento tah bylo zmizení 9ti leté Aničky.

V Česku má podle dnešního Práva vzniknout registr pedofilů odsouzených za zneužívání dětí. Databázi chce zveřejnit soukromá společnost Centrální registr dlužníků (CERD). Dostupný by měl být na internetu nejpozději 17. listopadu, píše deník.

Protože v Česku takový krok naráží na zákon o ochraně osobních dat, provozovatelé chtějí databázi umístit na zahraniční server vlastněný firmou přihlášenou v cizině. "Dokud se nezmění legislativa, bude registr fungovat v zahraničí. U nás by za něj hrozila majiteli pokuta až 50 milionů korun," řekl Právu Jiří Jehlička z CERD.

K nápadu ho podle deníku inspiroval případ zmizení devítileté Aničky Janatkové z Prahy.

Jehlička podle Práva nejprve řekl, že se do registru mají zařazovat pouze pravomocně odsouzení. Vzápětí prý ale připustil, že na stejné webové stránce by měli být umístěni i lidé, kteří byli potrestaní pouze nepravomocně, nebo jsou z útoku na dítě zatím jen podezřelí. "U podezřelých nebo nepravomocně odsouzených bychom se omezili pouze na informace, které jsou už veřejně známy z médií," cituje Jehličku. U pravomocně odsouzeného by podle jeho představy mělo být v registru uvedeno jeho jméno, fotografie a adresa momentálního bydliště.

Prvotní informace, které by měly posloužit jako základ pro vybudování databáze pedofilů, budou podle Jehličky získány z otevřených zdrojů, například z dříve medializovaných soudních kauz. Jehlička ale předpokládá, že se registr bude rozšiřovat díky veřejnosti, například od účastníků soudních líčení.

Zařazení nevinného člověka by měli zabránit administrátoři, kteří by prý rozsudky kontrolovali na serveru justice.cz nebo telefonátem na soud, píše dnešní Právo s tím, že v Česku takovou databázi nemá k dispozici ani policie.

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/chysta-se-verejny-registr-pedofilu/547458

http://www.ct24.cz/domaci/105372-chysta-se-registr-pedofilu-bude-viset-na-internetu/


Žádné komentáře