9/11 a NWO

Novinky

Choleru na Haiti zavlekli Nepálci z mise OSN

Cholera z Haiti pochází z jížní Asie
HaIťané: Choleru zavlekla OSN
Haiti a Novus Ordo Seclorum


Zárodky cholery na Haiti patří k jihoasijskému kmeni; byly zavlečeny lidskou činností do řeky Meille v místech nepálské základny, uvádí se ve zprávě týmu. To je hlavním argumentem pro tvrzení, že bakterie přivezli na Haiti příslušníci nepálského kontingentu, který má základnu mise MINUSTAH u města Mirebalais. Cholera se pak rozšířila vodními zdroji nejprve do oblasti kolem řeky Artibonite a posléze i do dalších částí karibské země.

Od loňského října tam epidemie zabila už 5500 lidí a onemocnělo jí přes 363 000 dalších.

"Naše zjištění přesvědčivě ukazují, že kontaminace (řeky) Artibonite a jednoho z jejích přítoků pod vojenskou základnou rozpoutala epidemii," uvedl expert v dokumentu pro červencové vydání časopisu amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Podle dokumentu existuje "přesná vzájemná souvislost" v čase a místě mezi přesunem nepálské jednotky z oblasti v jejich asijské domovině, kde byl výskyt cholery zaznamenán, a prvními případy onemocnění v oblasti řeky Meille během několika málo dnů.

Vojáci dorazili na Haiti 9., 12. a 16. října, uvedl server Mind&Body. První případ cholery byl v odlehlém Mirabelais zjištěn 21. října. Tamní obyvatelé brali vodu z řeky, do které byl sveden odpad z nepálského tábora. V místním vezení bylo 34 nakažených a čtyři případy úmrtí na choleru. Tito lidé přitom nemohli s nakaženými přijít do styku. Brali ovšem vodu z řeky Meille.

Odlehlost oblasti a nepřítomnost dalších faktorů takřka vylučují, že by nákaza mohla na Haiti dorazit jakoukoliv jinou cestou.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/237781-choleru-na-haiti-zavlekli-nepalci-z-mise-osn-ma-5500-obeti.html

 


Žádné komentáře