9/11 a NWO

Novinky

Byl Mohamed Atta skutečně v Praze? Podle zprávy vyšetřovací komise ne


...takže byl na dvou místech najednou....?

FBI uveřejnila výslech iráckého diplomata, který se setkal v Praze s Mohamedem Attou...

Je tohle propaganda?

Tady je článek z idnes:
http://zpravy.idnes.cz/navstevu-teroristy-atty-v-praze-odhalili-hotelovi-agenti-p39-/domaci.asp?c=A080219_155024_domaci_pei

Podle zprávy vyšetřovací komise Atta nikdy v Praze nebyl. Také se psalo, že několik let před 9/11 odpálil Mohamed Atta v Tel Avivu autobus, to byl jiný Mohamed Atta?

Nedávno jsem na dotsub nahrál dokument Daniela Hopsickera o pohybu Mohameda Atty v
USA
, zatím bez titulek, kdo chce může přeložit. Ve zkratce - uměl dobře anglicky,hebrejsky, německy, arabky a vypadal jak byznysmen (zlaté hodinky, drahý oblek).


Washington - Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) odtajnil záznamy výslechů některých představitelů bývalého režimu iráckého diktátora Saddáma Husajna. Pásky potvrzují pochyby, zda vůbec existovaly kontakty mezi iráckým vedením a teroristickou sítí Al-Káida.

Mezi dokumenty je nejen záznam výslechu bývalého iráckého ministra zahraničí Tárika Azíze, ale i nahrávka špiona Ibráhíma Sámira Aního. Muž až do svého vyhoštění v roce 2001 působil na iráckém velvyslanectví v Praze.

"Saddám islamistům nevěřil," řekl americkým vyšetřovatelům Azíz při výslechu v červnu 2004. Islámské extremisty irácký prezident kritizoval jako pokrytce a oportunisty. V Azízově přítomnosti se prý o Usámovi bin Ládinovi nikdy nevyjádřil jinak než negativně.

Teroristické útoky na americká velvyslanectví v Tanzanii a v Keni v roce 1998 Saddáma nicméně "potěšily" a Al-Káidu jako organizaci považoval podle Azíze za efektivní.

Aního, který v Praze působil jako vedoucí zastupitelského úřadu ve funkci chargé d'affaires, FBI vyslýchala v červnu 2004. Irácký špion byl z Česka vyhoštěn v dubnu 2001, tedy ještě před teroristickými útoky Al-Káidy na cíle v USA.

Stalo se tak několik týdnů po jeho údajném setkání s jedním z osnovatelů útoků na New York a Washington Muhammadem Attou.

V době Aního vyhoštění se hovořilo o tom, že možná připravoval útok na Rádio Svobodná Evropa, jehož pražské sídlo fotografoval.

O setkání Aního a Atty v Praze informoval poprvé veřejnost v říjnu 2001 tehdejší český ministr vnitra Stanislav Gross.

Aní ale tvrzení o své schůzce s Attou opakovaně odmítal a popřel je i při výslechu, který byl nyní odtajněn.

Vypověděl, že o bin Ládinovi do útoku na newyorské Světové obchodní centrum 11. září 2001 neslyšel. Za "směšnou" označil představu, že by se irácká špionáž zapletla s Al-Káidou nebo s jordánským teroristou abú Músou Zarkávím, na kterého byl konkrétně dotázán.

Aního dopadla americká armáda v Iráku v roce 2003. Podle dobových zpráv byl vyslýchán již bezprostředně po svém zatčení.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=678093

 


Žádné komentáře