9/11 a NWO

Novinky

Bush: Chtěl jsem zachovat klid

Bush lže i 10 let po 11.září.

Záběry prezidenta sedícího několik minut bez výrazu před čtoucími školáky proslavil ve světě zejména dokument Fahrenheit 9/11. Bush ve zdánlivé bezradnosti sahal po knize, občas něco směrem k dětem poznamenal, ale na to, že do mrakodrapu Světového obchodního centra narazilo už druhé unesené dopravní letadlo, nereagoval. V zadní části třídy ho přitom sledovalo několik novinářů a prezidentův tým čekal na odezvu.

„Mojí první reakcí byla zlost: kdo by tohle k čertu mohl udělat Americe? Pak jsem se ale hned zaměřil na děti a ten kontrast mezi útoky a nevinností dětí,“ řekl Bush v hodinovém rozhovoru, který bude vysílán na konci srpna a jenž podle redakce National Geographic neměl předem připravený scénář.

Bush potvrdil, že vnímal i dění v zadní části místnosti a skutečnost, že se novináři postupně dozvídali, co se stalo. „Bylo to jako sledovat němý film,“ popsal. Údajně si uvědomoval, že se čeká, jak bude reagovat.

"Nechtěl jsem otřást těmi dětmi"

„Tak jsem se rozhodl hned nevyskočit ze židle a opustit třídu. Nechtěl jsem otřást těmi dětmi. Chtěl jsem vyvolat pocit klidu. Prošel jsem si dostatečným množstvím krizových situací, abych věděl, že první, co musí vůdce učinit, je zachovat klid,“ dodal Bush.

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/240434-chtel-jsem-zachovat-klid-vysvetluje-svoji-necinnost-z-11-zari-bush.htmlŽádné komentáře