9/11 a NWO

Novinky

Bílý dům píše nový kyberbezpečnostní zákon, který rozšíří moc ministerstva pro vnitřní bezpečnost


WFED oznamuje, že Obamova administrace připravuje zákon, který písemně stanoví dohled ministerstva pro vnitřní bezpečnost nad kyberbezbečností. Mp3 ze zprávy si můžete stáhnout zde.

Ačkoliv konečná forma navrhévaého zákona nebyla vydána veřejnosti, spekuluje se, že bude obshaovat tyto body:

1.  Udělá Bílý dům středem pro všechnu kyberbezpečnost napříč vládou

2.  Dá ministerstvu pro vnitřní bezpečnost spoustu, ne všechny, stejné autority pro sítě s koncovkou .gov, jakou má ministerstvo obrany pro sítě s koncovkou .mil.

3.  Vytvoří Národní centrum pro kyberbezpečnost a komunikaci na ministerstvu pro vnitřní bezpečnost (dále už jen DHS)

4.  Národní centurm pro kyberbezpečnost a komunikaci bude vést senátem schválený ředitel, který by měl radit prezidentovi

5.  Povolí DHS převzít autoritu nad Federálním informačím bezpečnostním řídícím zákonem (Federal Information Security Management Act - FISMA)


6. Dá DHS zodpovědnost za operační aspekty IT bezpečnosti v agenturách, kromě národní bezpečnosti a systémy ministerstva obrany


7. Dá DHS zodpovědnost za dodávky spojené s kybernetikou


8.  Rozšíří Zákon o internetových podvodech a zneužívání a Zákon o zločineckém ovlivňování a zkorumpovaných organizací (RICO) ke zvýšení přestupků spojených s kyber zločiny a následné pokuty.

100 stránkový návrh právě prochází skrz čtení mezi exekutivními agenturami, není ale jasné, kdy ho Bílý dům dokončí a pošle k projednání kongresu.

http://www.blacklistednews.com/White_House_Authoring_New_Cybersecurity_Bill_Granting_Expanded_Powers_to_DHS/13556/0/38/38/Y/M.html
Žádné komentáře