9/11 a NWO

Novinky

Bahrajn: Připravuje Washington změnu režimu v katastrofickém království?


Pokračování pro-demokratických procesů v Bahrajnu a pokračování brutálního potlačování může naskytnout Washingtonu druhé přemýšlení o pevné podpoře královských vládců strategicky důležitého královstí v Perském zálivu. Uvidíme "kosmetickou změnu režimu" - ne tak zcela pro pravá demokratická práva v Bahrajnu, ale více k záchraně Washingtonských zájmů v regionu?

Malý ostrov mezi Saudskou Arábií a Katarem slouží jako základna pro 5.flotilu Amerického námořnictva. 5.flotila se 16 tisícovým personálem a 30ti loděmi poskytuje zem pro Americkou vojenskou projekci po Středním východě a Střední Asii. Také sleduje plavební trasy Perského zálivu, ve kterém každý den propluje 30% světové zásoby ropy.

Když 14.února převážně šítská populace Bahrajnu vyšla do ulic protestovat proti nezvolené monarchii dynastie Al Khalify, Washington poskytl režimu vytrvalou podporu - vždy popisoval Bahrajn jako "dúležitého spojence."

Krome Námořní pěchoty mají USA s Bahrajnem dohodu o volném trhu, každý rok královstí vprodává více jak nějakých 20 milionů dolarů ve zbraních a Bahrajn je finanční středisko pro Americký a globální kapitál.

Bahrajn vrátil všechny tyto lasakvosti Washingtonu a kamarádům z NATO diplomatickým krytím pro vojenskou intervenci v Libyi k vyhnání Muammara Kaddáfiho. Bahrajn se polu s dalšími královstvími v zálivu, Saudské Arábii, SAE a Kataru, zařadil do řady za USA/NATO intervencí, dali jim Arabské schválení a tudíž odvrací obvinění, že bombardování Libye je západní imperalistická válka agrese. Monarchie z Perského zálivu také provedli stejnou politickou funkci poskytnutí diplomatického krytí pro sankce NATO/USA a výhružky o intervenci do Syrie.

Bahrajn a další diktátorství ze zálivu hrají důležitou propagadastickou funkci. Pomohli tvořit základy předpokladu, že zapojení USA a NATO v Libyi a Syrii je vedeno kvůli ochraně lidských práv a demokratických svobod.

Tu je ale háček. Bahrajn vyčnívá jako evidentní protiklad tvrzením Americké vlády týkajících se intervencí do Libye a Syrie.

Fakt, že 40 lidí bylo Bahrajnem zabito za klidné žádání demokratických svobod a základních lidských práv je absolutně průkazné obvinění proti Amerikou podprovanému režimu. Tisíce  lidí bylo zraněných - spousta strašně zohavených - od složek režimu střílejících na neozbrojené klidné demonstranty.

Očividně evidentní rozpor mezi Americkou zahraniční politikou k Bahrajnu a jejich obavy o lidi v Libyi a Syrii dělá Bahrajn pod režimem Al Khalify vážnou přítěž Washingtonské "humanitární" kredibilitě.

Je Al Khalifův režim v Bahrajnu v nebezpečí kvůli přesažení hranice, kterou Americká vláda nemůže nadálet tolerovat kvůli jejich závazkům k veřejným vztahům? Vzpomeňte si, jak Washington podporoval poslední hodinu diktátorství Hosniho Mubaraka v Egyptě a Ben Aliho v Tunisku. Ale když problém veřejných vztahů podoporování těchto tyranů začal být nesnesitelný, začali se náležitě chovat. Uvidíme stejné cynické opuštění Washingtonských tyranů v Bahrajnu?

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=26630
Poslední komentáře
07.06.2016 21:17:21: 0.o Dlouho jsem čekal ??? rychlá online pujcka loštice
07.06.2016 19:38:53: Je mi líto, ale myslím, že Se mýlíte. Jsem si jistý. Napište mi PM, diskutovat. :-| online pujcka pr...