9/11 a NWO

Novinky

Americký zásah v Mexiku jen věci zhorší


Zvyšující se zapojení Spojených států v Mexické válce proti drogám jen špatnou situaci zhorší.

Pravděpodobně povede k více vraždám. Akorát vyprázdní pokladnici. A je nepravděpodobné, že zastaví příliv drog. A to protože Americký zásah ignoruje kořen příčiny drogových obchodů a šířící se mezinárodní charakter kartelů.

Americké zapojení začalo s "Iniciativou Merida," $1.4 trilionovým projektem podepsaným prezidentem Bushem v roce 2007, měla poskytnout výcvik a vybavení Mexickým protidrogvým jednotkám. Začalo na začátku vojenské ofensivy proti drogovým kartelům prezidenta Calderona.

Prezident Obama pak v roce 2009 rozšířil rozsah Iniciativy Merida, zdůraznil sdílení koordinace a informací, včetně vzniku společných velitelských a řídích center v Mexiku. Tohle vedlo k výcviku tisíců Mexických agentů a teď k přímému zapojení DEA a agentů CIA, armádního personálu (od Northern Command Pentagonu) a soukromých kontraktorů.

Od začátku Calderonovi vojenské operace, bylo zabito 35 tisíc lidí. A každým rokem konfliktu číslo narůstalo.

Mexiko teď překonalo Kolumbii v únosech a vidí dramatický nárůst vražd novinářů a politických osob. Korupce explodovala a peníze z drog se promítají do politiky k převrácení války zevnitř. Studie Mexické senátní komise pro vývoj měst zjistila, že šest z deseti městských vlád v zemi je infiltrováno drogovými kartely. Mexické ministerstvo veřejné bezpečnosti odhadlo, že 62% policie z celého národa bylo zkorumpováno penězi z drog.

Než aby se zabránilo obchodu s drogami. válka se prohloubila do sociální a politické struktury a rozšířila se do dalších zemí ve střední Americe.

Americká společnost je spojena s Mexickým obchodem s drogami. Například, začátkem tohoto roku bylo 34 občanů obviněno z pašování zbraní kartelům z Arizony. Podle zprávy Washington Post z roku 2010, více jak 60 tisíc zbraní pocházejících z USA bylo spojeno s drogovým násiílm v Mexiku. Některé Americké banky se účastnily praní drogových peněz. A podle statistik ministerstva spravedlnosti z roku 2010, kartely operují už ve 231 Amerických městech, vydělávají 40 miliard dolarů ročně uvnitř naší země, jak se zvyšuje užívání nelegální drog v USA.

Mexická vláda drogovou válku prohrává. Proto Obama posílá Americké zvláštní jednotky přímo do válečných zon v Mexiku.

Americký zásah neudělá věci vítěznými, jen dotáhne více personálu a zdrojů do drahé a krvavé bažiny..

Žádné komentáře