9/11 a NWO

Novinky

Američané v Afghánistánu zabili reportéra BBC


Velení spojenecké mise NATO v Afghánistánu ve čtvrtek přiznalo zabití místního 25letého reportéra britské stanice BBC. Ahmed Omid Khpulwak zemřel koncem července během obléhání budovy rozhlasu a televize na jihu země. Vojáci ho mylně pokládali za sebevražedného útočníka.

„Pan Khpulwak byl střelen členem mise ISAF, jenž se domníval, že je povstalec představující hrozbu, neboť se právě chystá odpálit výbušniny připevněné vestou k tělu. Vyšetřovatel shledal, že příslušník mise ISAF se choval podle předpisů a pravidel a jednal za daných okolností rozumně,“ uvedlo velení v prohlášení.

Incident se udál 28. července v provincii Uruzgán při střetu amerických vojáků se sebevražednými bojovníky Tálibánu, kteří oblehli sídlo rozhlasu a televize. Reportér byl mezi 19 zabitými.

Khpulwak se během boje skrýval v koupelně domu. Odtud svému bratrovi podle BBC zaslal dvě textové zprávy. „Skrývám se. Přišla sem smrt,“ napsal v první. „Modli se za mě, jestli zemřu,“ doplnil v druhé.

Reportérova domovská stanice doplnila, že Khpulwak podle zprávy držel něco, co bylo pokládáno za roznětku, ve skutečnosti to ale byla jeho novinářská karta.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/244168-americane-v-afghanistanu-zabili-reportera-bbc.html
Žádné komentáře