9/11 a NWO

Novinky

Ahmadínežád: Zabití Usámy bylo součástí předvolební kampaně v USA

Ahmadinežád se zase opřel do USA.

Spojené státy Usámu bin Ládina delší dobu věznily a jeho zabití načasovaly tak, aby zajistily znovuzvolení Baracka Obamy do prezidentské funkce. Nyní se Washington snaží, aby mrtvého vůdce al-Káidy nahradil někým jiným, aby mohl zdůvodnit svou vojenskou přítomnost v Afghánistánu a Iráku. S touto verzí příběhu zabití šéfa teroristické sítě al-Káida přišel íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád v rozhovoru pro íránskou státní televizi.

"Mám přesné informace, že před tím, než bin Ládina zabili, ho nějakou dobu už Američané zadržovali," řekl íránský prezident. Zdroj svých informací neprozradil. "Usáma jejich vinou onemocněl, zabili ho během nemoci," upřesnil svou verzi událostí. Dodal, že o tomto postupu kvůli americkým volbám rozhodl prezident Obama. "Udělal to z vnitropolitických důvodů, jinými slovy zabili ho proto, aby zajistili Obamovo znovuzvolení," řekl Ahmadínežád. Nyní se podle něj Washington snaží, aby mrtvého vůdce al-Káidy nahradil někým jiným.

Teherán oficiálně reagoval na usmrcení šéfa al-Káidy prohlášením, že Západ si vyrobil jen nové zdůvodnění pro svou vojenskou přítomnost v Afghánistánu a Iráku. Spojené státy často Írán obviňují, že s al-Káidou spolupracuje. Teherán zase připomíná, že Spojené státy vyzbrojovaly afghánské povstalce při jejich bojích proti sovětské okupaci, do nichž se zapojil i bin Ládin.

http://www.ct24.cz/svet/124159-ahmadinezad-zabiti-usamy-bylo-soucasti-predvolebni-kampane-v-usa/Žádné komentáře